Lehečka postoupil v Antverpách potřetí v sezoně do semifinále

Aktualizováno před 3 minutami

Jiří Lehečka postoupil na tenisovém turnaji v Antverpách potřetí v sezoně do semifinále. Dvaadvacetiletý český reprezentant ve čtvrtfinále porazil druhého nasazeného Řeka Stefanose Tsitsipase 6:4, 6:4. O třetí finále v kariéře se utká s Američanem Marcosem Gironem.

Pátý nasazený Lehečka porazil Tsitsipase i ve druhém letošním utkání. Stejně jako na Masters v Indian Wells neztratil proti někdejší světové trojce ani set a bilanci vzájemných zápasů vyrovnal na 2:2.

V dnešním zápase se Lehečka opíral o výborné podání. Po svém prvním servisu získal 29 bodů z 32 a za celý zápas nenabídl soupeři jedinou šanci na brejk. Sám na příjmu v každém setu jednou uspěl a do semifinále postoupil pošesté v kariéře.

S Gironem se Lehečka utká potřetí. Bilanci mají 1:1, oba loňské vzájemné duely se rozhodovaly až v třetím setu. Osmý nasazený Američan ve čtvrtfinále ukončil tažení domácího Belgičana Zizoua Bergse, kterého porazil 6:2, 6:2.

Ze hry venku je v Antverpách první nasazený Australan Alex de Minaur. Finalista z roku 2020 prohrál 3:6, 6:3, 5:7 s Francouzem Hugem Gastonem.

Tenisový turnaj mužů v Antverpách (tvrdý povrch, dotace 767.455 eur):

Dvouhra – čtvrtfinále:

Lehečka (5-ČR) – Tsitsipas (2-Řec.) 6:4, 6:4, Giron (8-USA) – Bergs (Belg.) 6:2, 6:2.