Letenští dostali od City pětigólovou lekci, Haaland se předvedl kung-fu trefou

Fotbalisté Sparty utrpěli ve třetím utkání ligové fáze Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City debakl 0:5 a poprvé nebodovali. Papírově největšího favorita soutěže poslal do vedení už ve třetí minutě Phil Foden. Domácí definitivně rozhodli třemi brankami v rozmezí 58. až 68. minuty, kdy se mezi dvě trefy Erlinga Haalanda vměstnal gól Johna Stonese. V závěru skóroval z penalty Matheus Nunes.

Pražané prohráli o pět branek poprvé od března, kdy v osmifinále Evropské ligy podlehli jinému anglickému týmu Liverpoolu na jeho stadionu 1:6.

V novém formátu LM mají na kontě čtyři body za vítězství 3:0 nad Salcburkem a remízu 1:1 ve Stuttgartu. „Citizens“ si polepšili na sedm bodů po úvodní domácí remíze 0:0 s Interem Milánem a triumfu 4:0 na Slovanu Bratislava.

Svěřenci španělského trenéra Pepa Guardioly neprohráli v soutěži 26 utkání za sebou, čímž vytvořili nový rekord, jímž se osamostatnili od městského rivala United. Na Etihad Stadium od září 2018 neprohráli v Lize mistrů dokonce 33 zápasů, čímž vylepšili anglický rekord.

Aktualizujeme

Fotbalová Liga mistrů – 3. kolo:

Manchester City – Sparta Praha 5:0 (1:0)

Branky: 58. a 68. Haaland, 3. Foden, 64. Stones, 88. Nunes z pen. Rozhodčí: Mariani – Bindoni, Tegoni – Di Paolo (video, všichni It.). ŽK: Stones – Preciado.

Manchester: Ortega – Lewis, Stones (74. Dias), Akanji, Aké (74. Gvardiol) – Gündogan (69. Kovačič), Silva (69. McAtee), Nunes – Savinho, Foden – Haaland (81. O’Reilly). Trenér: Guardiola.

Sparta: Vindahl – Vitík, Panák, Sörensen – Preciado, Kairinen (88. Solbakken), Laci, Ryneš (88. Wiesner) – Birmančevič (74. Daněk), Haraslín (46. Krasniqi) – Olatunji (60. Rrahmani). Trenér: Friis.