Lewandowski už vystrkuje růžky. Dvěma góly pomohl k výhře Barcelony nad Valladolidem

Fotbalisté Barcelony potvrdili ve 3. kole španělské ligy roli favorita a doma porazili Valladolid jednoznačně 4:0. Robert Lewandowski stejně jako v minulém kole vstřelil dvě branky a vede po třech kolech tabulku střelců soutěže. Getafe doma uhrálo bezbrankovou remízu s Villarrealem.

Barcelona porazila Valladolid ve všech šesti posledních vzájemných duelech a tým z Katalánska tuto sérii dnes prodloužil. Velký podíl na tom měl Lewandowski, který ve 24. minutě akrobaticky zakončil centr Raphinhy. Druhý gól přidal před koncem poločasu Pedri po přihrávce Dembélého.

Francouzský útočník zaznamenal další asistenci v 65. minutě, kdy našel průnikovou přihrávkou Lewandowskiho, který zakončil překvapivě patou, a díky teči hostujícího obránce Fernándeze skončil míč v brance.

Polský útočník mohl zkompletovat hattrick v úplném závěru, jeho střelu ale Matip vyrazil na břevno, od něhož se balon odrazil přímo k Sergimu Robertovi, který stanovil konečné skóre zápasu.

Loňský semifinalista Ligy mistrů Villarreal hrál na hřišti Getafe, které prohrálo dva úvodní ligové zápasy. Villarrealu se nepodařilo prolomit domácí obranu. V sedmé minutě nastavení měli hosté ještě kopat penaltu, tu ale nakonec odvolal videorozhodčí. „Žlutá ponorka“ neinkasovala v úvodních třech zápasech ligové sezony poprvé ve své historii.

Španělská fotbalová liga – 3. kolo:

Getafe – Villarreal 0:0, FC Barcelona – Valladolid 4:0 (24. a 65. Lewandowski, 43. Pedri, 90.+2 Roberto),

22:00 Espaňol Barcelona – Real Madrid.