Liberec zlomil odpor Příbrami až po hodině hry, Hoftych skončil se žlutou kartou

Fotbalisté Liberce zvítězili ve 22. kole Fortuna:Ligy v Příbrami 2:0. Slovan rozhodl po hodině hry, kdy se během necelých dvou minut trefili Jakub Pešek a Michal Sadílek.

Severočeši šest ligových zápasů po sobě neprohráli a poskočil na čtvrté místo neúplné tabulky před Jablonec, který má utkání k dobru. Příbram 10 kol po sobě nezvítězila a zůstala předposlední.

Oba trenéři překvapivě nasadili brankářské dvojky. Za Liberec chytal Knobloch, za domácí si mezi tyčemi odbyl ligovou premiéru Šiman stejně jako obránce Mezera.

Hosté měli v prvních 20 minutách navrch, ale až na nepřesné střely Peška a Karafiáta se nedostali k žádné šanci. Domácí se postupně začali herně zvedat a ve 40. minutě byli blízko k otevření skóre. Nový dalekonosnou střelou z více než 20 metrů napálil břevno.

Hosté působili v závěru první půle nervózně, trenér Hoftych si dokonce vysloužil žlutou kartu. Těsně před poločasem mohl Rabušic ztrestat hrubku domácího stopera Soldáta, ale z ostrého úhlu se mezi tyče netrefil.

Celý zápas rozhodl krátký úsek po hodině hry. V 61. minutě se po rohu z pravé strany dokázal 10 metrů před brankou výborně uvolnit v souboji Pešek a prostřelil debutujícího Šimana. Navázal tak na středeční gól, kterým zařídil Slovanu výhru 1:0 nad Českými Budějovicemi v domácím poháru.

Nedlouho po rozehraní se míč dostal zpět do příbramské šestnáctky. Z podobného místa se výborně zorientoval Sadílek a obloučkem poslal v 62. minutě míč do sítě přes shluk hráčů včetně brankáře. Liberecký záložník skóroval v druhém ligovém duelu po sobě, v minulém kole si připsal první dvě branky v české nejvyšší soutěži.

Příbram dva inkasované góly zaskočily a závěr už zdramatizovat nedokázala. S Libercem prohrála podeváté z posledních 10 vzájemných ligových duelů.

1. FK Příbram – Slovan Liberec 0:2 (0:0)

Branky: 61. Pešek, 62. Sadílek. Rozhodčí: Petřík – Mokrusch, Hrabovský – Hocek (video). ŽK: Nový, Lalkovič – Sadílek, Hoftych (trenér). Bez diváků.

Příbram: Šiman – Nový, O. Kingue, Soldát (87. Pilík), Mezera, Antwi (67. Cmiljanovič) – Tregler – Zorvan (67. Vávra), Rezek (67. Januška), Lalkovič – Voltr. Trenér: Horváth.

Liberec: Knobloch – Fukala, Chaluš, Jugas, Mikula – Karafiát (68. Rondič), Mara – Pešek (84. Purzitidis), Sadílek, Mosquera (56. Koscelnik) – Rabušič (84. Nečas). Trenér: Hoftych.