Liverpool v úvodním kole Premier League vybojoval s Fulhamem remízu

Fotbalisté Liverpoolu v úvodním kole anglické ligy na hřišti Fulhamu dvakrát prohrávali, nakonec s nováčkem soutěže alespoň remizovali 2:2. Dvěma góly se blýskl domácí kanonýr Aleksandar Mitrovič.

Srbský útočník během minulé postupové sezony byl s 43 trefami suverénně nejlepším střelcem druhé ligy a na formu navázal i v prvním zápase Premier League. V 32. minutě si naskočil na Teteho centr a hlavou překonal brankáře Alissona. V 64. minutě srovnal po Salahově přihrávce při debutu v anglické lize střídající Núňez, Mitrovič ale vzápětí vrátil Fulhamu vedení z pokutového kopu, který sám vybojoval. Proti Liverpoolu se kopala v lize penalta po 51 zápasech.

Alespoň bod favoritovi zařídil deset minut před koncem po Núňezově přiťuknutí Salah. „Reds“ mohli skóre otočit, v nastavení ale po Hendersonově střele ze střední vzdálenosti zachránilo slovenského brankáře Rodáka podruhé v zápase břevno.

Anglická fotbalová liga – 1. kolo:

Fulham – Liverpool 2:2 (32. a 72. z pen. Mitrovič – 64. Núňez, 80. Salah),

16:00 Bournemouth – Aston Villa, Leeds – Wolverhampton, Newcastle – Nottingham, Tottenham – Southampton,

18:30 Everton – Chelsea.