Macháč a Menšík září. Na Masters v Šanghaji už jsou mezi šestnáctkou nejlepších

Tenisté Tomáš Macháč a Jakub Menšík postoupili do osmifinále turnaje Masters v Šanghaji. Třicátý nasazený Macháč v odloženém duelu 3. kola, na jehož rozehrání čekal kvůli počasí už od neděle, porazil Australana Aleksandara Vukice 6:4, 6:2.

Devatenáctiletý Menšík zdolal Alexandera Ševčenka z Kazachstánu 6:1, 6:7, 6:2 a mezi šestnáctku nejlepších na akci kategorie Masters se dostal poprvé v kariéře.

Třiadvacetiletý Macháč zvládl po dvoudenním čekání zápas suverénně. Ve slunečném počasí odvrátil soupeři všechny čtyři brejkboly, sám naopak tři proměnil a za necelou hodinu a půl slavil postup.

Jeho dalším soupeřem bude jedenáctý nasazený Tommy Paul. S Američanem se utká v krátké době podruhé, v prvním vzájemném duelu před necelými dvěma týdny v Tokiu Macháč po třísetové bitvě zvítězil.

Menšík zvládl proti Ševčenkovi úvodní set suverénně. Od stavu 1:1 už soupeři nepovolil ani game a za necelou půlhodinu ho získal. Lépe vstoupil i do druhého a šel do vedení 3:1, zápas ale dotáhnout nedokázal. O čtyři roky starší soupeř vyrovnal a v tie-breaku si vynutil třetí set. V něm už ale opět dominoval český talent, který získal od stavu 2:2 čtyři gamy v řadě a stejně jako na olympijském turnaji v Paříži Ševčenka porazil.

O postup do čtvrtfinále si Menšík zahraje s vítězem duelu mezi světovou desítkou Grigorem Dimitrovem z Bulharska a Alexeiem Popyrinem z Austrálie.

Zápas třetího kola dnes v Šanghaji čeká ještě Jiřího Lehečku, který se utká s Holgerem Runem z Dánska.

Tenisový turnaj mužů v Šanghaji (tvrdý povrch, dotace 10,298.535 dolarů):

Dvouhra – 3. kolo:

Menšík (ČR) – Ševčenko (Rus.) 6:1, 6:7 (5:7), 6:2, Macháč (30-ČR) – Vukic (Austr.) 6:4, 6:2, Tsitsipas (10-Řec.) – Muller (Fr.) 6:3, 7:5, Monfils (Fr.) – Humbert (16-Fr.) 7:6 (9:7), 2:6, 6:1.