Macháč postoupil v Ženevě po boji s kvalifikantem do čtvrtfinále

Tenista Tomáš Macháč postoupil na antukovém turnaji v Ženevě do čtvrtfinále. V generálce na grandslamové Roland Garros zdolal Američana Nicolase Morena de Alborana po obratu 4:6, 7:5, 6:0. Mezi osmičku nejlepších postoupil v této sezoně na okruhu ATP potřetí, poprvé od průlomu na Masters v Miami.

Třiadvacetiletý Macháč po zdravotních problémech, které mu zkomplikovaly předchozí starty v Barceloně a Madridu, a nucené pauze vyhrál poprvé v sezoně na antuce dva zápasy za sebou. S úspěšným účastníkem kvalifikace, kterému ve světovém žebříčku patří až 140. místo, dlouho sváděl vyrovnaný boj.

Úvodní set prohrál po ztrátě podání v desátém gamu, druhý naopak v koncovce rozhodl a zápas zlomil. Za stavu 4:5 soupeři sebral poprvé servis a další hru už mu nepovolil. Ve třetí sadě Američana vyprovodil jednoznačně za 25 minut s kanárem.

O první semifinálovou účast na okruhu ATP v kariéře se aktuálně 44. hráč světového žebříčku utká s dalším Američanem. Jeho soupeřem bude vítěz duelu mezi třetím nasazeným Taylorem Fritzem a Alexem Michelsenem.