Manchester City zvítězil 2:0 v Burnley a po deváté výhře v anglic

Manchester City zvítězil 2:0 v Burnley a v anglické fotbalové lize vyhrál podeváté za sebou. V čele tabulky má opět tříbodový náskok před Manchesterem United, který se na něj dotáhl úterním vysokým vítězstvím 9:0 nad Southamptonem.

Na třetí místo poskočil Leicester po výhře 2:0 ve Fulhamu. Soupeř pražské Slavie v úvodním vyřazovacím kole Evropské ligy má dvoubodový náskok na mistrovský Liverpool, který odehrál o zápas méně.

Manchesteru City zajistili výhru už v prvním poločase svými góly Gabriel Jesus a Raheem Sterling. Svěřenci kouče Pepa Guardioly si připsali třinácté soutěžní vítězství v řadě, což z týmů Premier League dokázal naposledy Arsenal v roce 2002.

Za Burnley odehrál celý zápas útočník Matěj Vydra, ale stejně jako jeho spoluhráči se neprosadil. Statistici napočítali jeho týmu za poslední dva ligové zápasy dohromady jen tři střely na branku.

Také Leicester rozhodl o vítězství nad sestupem ohroženým Fulhamem už do přestávky díky trefám Kelechiho Iheanacha a Jamese Justina. Další tři góly hostům rozhodčí neuznali. Leicester zareagoval na předchozí domácí porážku 1:3 s Leedsem.

Fulham nevyhrál už jedenáctý ligový zápas za sebou. Naposledy v soutěži slavil tři body na konci listopadu po vítězství 2:1 právě nad Leicesterem.

Anglická fotbalová liga – 22. kolo:

Burnley – Manchester City 0:2 (3. Gabriel Jesus, 38. Sterling), Fulham – Leicester 0:2 (17. Iheanacho, 44. Justin),

20:30 Leeds – Everton,

21:15 Aston Villa – West Ham United, Liverpool – Brighton.