Místo druhého titulu debakl. Lehečka finále v Antverpách nezvládl, slaví Bautista

Tenista Jiří Lehečka titul na turnaji v Antverpách nezískal. Dvaadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi prohrál dnes ve finále se Španělem Robertem Bautistou 5:7, 1:6. Utkání trvalo hodinu a 16 minut.

Čtvrtfinalista loňského Australian Open Lehečka, který plnil roli nasazené pětky, nevyužil šanci získat druhý titul v kariéře. Dosud triumfoval na lednovém turnaji v australském Adelaide. Ve finále bojoval neúspěšně také vloni v americkém Winston-Salemu.

Lehečka prohrál s o čtrnáct let starším Bautistou čtvrtý z pěti vzájemných zápasů. Nenavázal proti němu na tři týdny staré vítězství z Pekingu. Letos na španělského protivníka nestačil také ve skupinové fázi Davisova poháru.

Svěřenci trenéra Michala Navrátila, který laboroval během sezony s únavovou zlomeninou bederního obratle, nepomohlo v dnešním finále ani 21 vítězných míčů a 12 es. Doplatil na 15 nevynucených chyb, Bautista jich zaznamenal jen pět.

I přes dnešní porážku si Lehečka polepší v žebříčku ATP o pět příček na 28. místo. Měl by se zařadit hned za krajana Tomáše Macháče (27.).

Lehečka přišel v utkání o servis jako první, manko brejku nabral ve čtvrté hře. Přestože za stavu 3:5 nedovolil Bautistovi set dopodávat, ve 12. gamu přišel o servis znovu a ztratil první sadu.

Ani ve druhém setu nedokázal Lehečka dostat soupeře pod tlak. Ve druhé hře přišel o servis a od stavu 1:3 už neuhrál ani game. Bautista využil hned první mečbol a slavil 12. titul v kariéře.

Tenisový turnaj mužů v Antverpách (tvrdý povrch, dotace 767.455 eur):

Dvouhra – finále: Bautista (Šp.) – Lehečka (5-ČR) 7:5, 6:1. Čtyřhra – finále: Erler, Miedler (Rak.) – Nědovjesov, Galloway (Kaz./USA) 6:4, 1:6, 10:8.