Mrázek neodvrátil prohru Chicaga, Minnesota zdolala Edmonton

Český brankář Petr Mrázek 28 zákroky v NHL neodvrátil domácí prohru Chicaga 2:3 v prodloužení s hokejisty Winnipegu. Na vlastním ledě zaváhal i Edmonton, který podlehl Minnesotě 2:4. Buffalo zdolalo Columbus 2:1.

Chicago po gólu Nikolaje Ehlerse v úvodu druhé třetiny prohrávalo 0:2, ve zbytku základní hrací doby ale dokázalo vyrovnat. Do prodloužení poslal zápas v čase 59:17 Tyler Johnson.

Obrat domácím nevyšel. Mrázek inkasoval již po 25 vteřinách nastavení z hole Kylea Connora a Blackhawks prohráli potřetí za sebou. I přes zisk bodu Chicago zůstává na chvostu NHL. Jets vyhráli pátý z posledních šesti zápasů a v Západní konferenci se posunuli na třetí místo.

Dobrou formu potvrdila Minnesota, která se díky šesté výhře z uplynulých osmi duelů přiblížila pozicím zajišťujícím play off na rozdíl dvou bodů. Vítězství nad Edmontonem řídil autor dvou gólů Matthew Boldy.

Zápas nevyšel Connoru McDavidovi. Nejproduktivnější hráč Oilers sice připravil obě branky svého týmu, zároveň však byl na ledě při všech trefách Minnesoty a utkání zakončil se čtyřmi zápornými body ve statistice plus/minus.

NHL:

Columbus – Buffalo 1:2, Edmonton – Minnesota 2:4, Chicago – Winnipeg 2:3 v prodl.