Naděje pro Schicka. Zranění klíčového českého útočníka by nemuselo být tak vážné

Prvotní vyšetření po zápase dalo trenérům české fotbalové reprezentace naději, že by svalové zranění Patrika Schicka ze sobotního utkání proti Gruzii nemuselo být až tolik vážné, jak se původně zdálo.

Osmadvacetiletý nejlepší střelec současného národního týmu zamířil dnes po obědě ze základny na severním okraji Hamburku na vyšetření pomocí magnetické rezonance.

„Patrik právě odjíždí na magnetickou rezonanci,“ uvedl asistent trenéra Jaroslav Köstl.

„Včera večer nám prvotní vyšetření pomocí přístrojů, které máme k dispozici, dodalo lehkou naději. Tu jsme hned po zápase neměli. Uvidíme podle zevrubného vyšetření,“ doplnil.

Schickovo zranění vyvolalo v českém táboře velké obavy z toho, že by klíčový útočník mohl přijít o středeční závěrečné utkání ve skupině F proti Turecku. Duel rozhodne o tom, zda český tým postoupí do vyřazovacích bojů.

Kanonýr Leverkusenu v sobotním zápase v Hamburku nejprve v 59. minutě srovnal na konečných 1:1 a šestým gólem se osamostatnil v čele tabulky českých střelců na mistrovství Evropy.

O necelých 10 minut později si ale sedl na trávník, držel se za lýtko a poté s hlavou v dlaních odkulhal ze hřiště, kde ho vystřídal Mojmír Chytil.

Schick a po něm i hlavní trenér Ivan Hašek ihned po zápase připustili, že nejsou úplně optimisty.