Nejdřív zvonily tyče, pak přišly góly. Sparta si v poháru poradila s Blanskem

Fotbalisté Sparty postoupili do osmifinále domácího poháru. Obhájci trofeje ve třetím kole MOL Cupu na Strahově udolali nováčka druhé ligy Blansko 2:0. Trápení pražského favorita ukončil až v 74. minutě střídající David Moberg Karlsson a v závěru přidal pojistku Filip Souček. Letenští třikrát trefili brankovou konstrukci, jednou i Libor Kozák z penalty.

Lídři nejvyšší soutěže, kteří v této sezoně vyhráli všech pět kol, se hlavně během úvodního poločasu v kombinované sestavě hledali a Blansko pustili do velkých šancí. Hosté je však nevyužili.

Po změně stran sparťané přidali. V 53. minutě Souček hlavičkoval o zem do břevna, za čtyři minuty napálil tyč Minčev. Po faulu na bulharského útočníka mohl v 68. minutě otevřít skóre Kozák, ale z penalty zamířil opět jen do tyče.

Pražany v 74. minutě uklidnil švédský náhradník Karlsson a po náběhu za obranu poprvé překonal gólmana Halousku. Blansko už se na odpověď nevzmohlo. Tři minuty před koncem po Trávníkově přihrávce zvýšil nepokrytý Souček a připsal si premiérový soutěžní gól za Spartu.