Němcům se ulevilo, k postupu pomohl i VAR. Zrušil gól soupeře, pak jim dal penaltu

Němečtí fotbalisté porazili Dánsko 2:0 a postoupili do čtvrtfinále domácího mistrovství Evropy.

První poločas přerušila v Dortmundu na zhruba 25 minut bouřka, poté se pokračovalo a po změně stran zařídili vítězství pořadatelské země Kai Havertz z penalty, kterou odhalil VAR, a Jamal Musiala.

Krátce před prvním gólem videorozhodčí zrušil gól Dánska kvůli ofsajdu.

Výběr trenéra Juliana Nagelsmanna neprohrál na turnaji ani čtvrtý zápas, z toho potřetí vyhrál. O postup do semifinále vyzve 5. července ve Stuttgartu buď Španělsko, nebo překvapení Eura Gruzii, jejichž souboj je na programu v neděli.

Naopak Seveřané nezvítězili na šampionátu ani na čtvrtý pokus. Do osmifinále postoupili po třech remízách ve skupině. Na posledním ME před třemi lety došli mezi čtyři nejlepší celky.

Mistrovství Evropy ve fotbale v Německu – osmifinále:

Německo – Dánsko 2:0 (0:0)

Branky: 53. Havertz z pen., 68. Musiala. Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook – Attwell (video, všichni Angl.). ŽK: Nagelsmann (trenér) – K. Hjulmand (trenér), Andersen, Maehle. Diváci: 61.612. Hráno v Dortmundu.

Německo: Neuer – Kimmich, Rüdiger, Schlotterbeck, Raum (80. Henrichs) – Andrich (64. Can), Kroos – Sané (88. Anton), Gündogan (64. Füllkrug), Musiala (80. Wirtz) – Havertz. Trenér: Nagelsmann.

Dánsko: Schmeichel – Andersen, Vestergaard, Christensen (81. Larsen) – Bah (82. Kristiansen), Delaney (69. Nörgaard), Höjbjerg, Maehle – Olsen (69. Poulsen), Eriksen – Höjlund (81. Wind). Trenér: K. Hjulmand.