Nezastavil ho ani koronavirus. Uzdravený Ibrahimovic dvěma góly řídil milánské derby

Útočník Zlatan Ibrahimovic se vrátil po čtyřzápasové pauze způsobené nákazou koronavirem a dvěma góly rozhodl v italské fotbalové lize o výhře AC Milán 2:1 v derby s Interem. Český záložník Jakub Jankto odehrál 68 minut při vítězství Sampdorie Janov 3:0 nad Laziem Řím. Bergamo prohrálo v Neapoli 1:4 a poprvé v sezoně ztratilo body.

Ibrahimovic chyběl svému týmu ve dvou utkáních Serie A i v předkolech Evropské ligy, hned po svém návratu ale navázal na dvougólové představení z ligového utkání proti Boloni. Ve 12. minutě sice neproměnil pokutový kop, brankáře Samira Handanoviče ale překonal z dorážky. „Rosonerri“ skórovali ve 24. ligovém zápase v řadě, což se jim naposledy povedlo v roce 1973.

O čtyři minuty později zužitkoval Ibrahimovic přesný pas Rafaela Leaa a pohodlně zakončil. Devětatřicetiletý útočník vyrovnal rekord Silvia Pioly v počtu utkání italské ligy, ve kterých vstřelil po dovršení 38 let alespoň dva góly. Oběma se to povedlo ve čtyřech zápasech.

V 28. minutě snížil Romelu Lukaku, na víc už se ale Inter nezmohl. AC Milán zdolal svého rivala po osmi ligových zápasech a po čtyřech utkáních je se stoprocentní bilancí v čele tabulky.

V zápase Neapol – Bergamo rozhodli domácí v úvodním dějství čtyřmi góly během 20 minut. Stejně jako v minulém utkání s Janovem se dvakrát trefil Hirving Lozano, další branky přidali Matteo Politano a premiérově také Victor Osimhen, letní posila z Lille. Atalanta zkorigovala skóre po změně stran zásluhou Sama Lammerse.

Neapol vyhrála třetí utkání v ročníku, přesto je s osmi body až za svým dnešním soupeřem. Po nenastoupení k zápasu s Juventusem kvůli koronavirové nákaze v týmu totiž „Partenopei“ prohráli kontumačně a navíc přišli o jeden bod. Neapol se proti rozhodnutí disciplinární komise odvolala.

Italská fotbalová liga – 4. kolo:

Neapol – Bergamo 4:1 (23. a 27. Lozano, 30. Politano, 43. Osimhen – 69. Lammers), Inter Milán – AC Milán 1:2 (28. Lukaku – 12. a 16. Ibrahimovic), Sampdoria Janov – Lazio Řím 3:0 (32. Quagliarella, 41. Augello, 74. Damsgaard),

20:45 Crotone – Juventus Turín.