Oceláři opět vynulovali České Budějovice, k výhře je nasměrovaly přesilové hry

Třinečtí hokejisté porazili ve 2. kole extraligy na svém ledě v repríze jarního čtvrtfinále České Budějovice 4:0. Obhájce tituly nasměrovaly k první výhře v soutěži přesilové hry, ve kterých se prosadil dvakrát Daniel Kurovský a jednou Petr Sikora. Zbývající gól vstřelil Marko Daňo, třikrát asistoval Libor Hudáček.

Oceláři vměstnali všechny trefy mezi 22. až 44. minutu. Čisté konto udržel Ondřej Kacetl.

Utkání předcházel slavnostní moment, ve kterém Oceláři vyvěsili pod strop haly banner s kresbou poháru a nápisem Mistři 2023/24.

2. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Sikora (Marinčin, Teplý), 34. Kurovský (Kundrátek, L. Hudáček), 41. Daňo (L. Hudáček), 44. Kurovský (Daňo, L. Hudáček). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Axman, Hlavatý. Vyloučení: 5:9, navíc Jank (Třinec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 4331.

Třinec: Kacetl – Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mrtka, Marinčin, Jank – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Kurovský, P. Vrána, M. Roman – Addamo, Sikora, Teplý – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

České Budějovice: Klouček – Kachyňa, M. Doudera, Reilly, Štencel, Kubíček, Pýcha – Gulaš, Kondelík, Ordoš – M. Beránek, Pech, Olesen – F. Přikryl, Koláček, O. Kovařčík – Valský, Toman, Kubík. Trenér: Čihák.