Ogier touží po osmém titulu. V legendární Rallye Monte Carlo si dojel pro rekordní triumf

Obhájce titulu mistra světa Sébastien Ogier v Toyotě vyhrál Rallye Monte a osmým triumfem se stal novým rekordmanem nejstaršího aktivního motoristického podniku historie.

Sedminásobný šampion Ogier na špičce listiny vítězů „Monte“ předstihl krajana Sébastiena Loeba, který na silnicích v okolí přímořského knížectví triumfoval sedmkrát.

Za Ogierem, který Monte Carlo vyhrál ve voze čtvrté různé značky, skončili v konečném účtování soutěže jeho týmový kolega z Toyoty Elfyn Evans a Thierry Neuville v Hyundai. Zatímco Brit ztratil na vítěze 32 vteřin, belgický pilot zaostal o 1:13 minuty.

Nevyzpytatelné podmínky, kdy se střádala mokrá vozovka s ledem a sněhem, si vyžádaly řadu havárii. Hned v první rychlostní zkoušce havaroval Fin Teemu Suninen, který svůj Ford zničil tak, že už nemohl dál pokračovat.

Předloňskému šampionovi Öttu Tänäkovi se sen o prvním triumfu v Monte Carlu rozplynul v RZ číslo jedenáct. Fin si nárazem na kámen natolik poničil pneumatiku. A protože po předchozím defektu už neměl náhradní, pořadatelské ho na samotném disku nepustili na následující asfaltový rychlostní test,

Na startu 89. ročníku Rallye Monte Carlo nebyl, podobně jako v předchozích dvou letech, žádný český jezdec. Nor Andreas Mikkelesen vyhrál ve Škodě Fabia Rally2 evo kategorii WRC-2 v barvách týmu Toksport WRT podporovaného  Škodou Motorsport.