Oštěpařka Ogrodníková se ve finále zachránila hodem, který jí nakonec vynesl bronz

Česká oštěpařka Nikola Ogrodníková obsadila třetí místo v olympijském finále v Paříži. Medaili ji vynesla pokus dlouhý 63,68 metru. Vyhrála Haruka Kitagučiová výkonem 65,80. Japonku vede český trenér David Sekerák.

Po dvou sériích byla na hranici vyřazení, ale nejlepším hodem od roku 2021 se posunula na průběžné třetí pozici. Tu si česká oštěpařka udržela až do konce soutěže a vrchol olympijského cyklu jí vyšel skvěle.

Česká oštěpařka v kvalifikaci těsně přešlápla hod za 62 metrů. Ve finále začala výkonem pod 60 metrů, druhý pokus přešlápla a hrozilo jí, že se nevejde do osmičlenného užšího finále.

Třetí hod jí ale vyšel, posunula se na třetí místo a už na něm zůstala. Dál hodila jen mistryně světa Kitagučiová a Jihoafričanka Jo-Ane Van Dyková, která porazila Ogrodníkovou o 25 centimetrů.

Ogrodníková navázala na unikátní českou oštěpařskou tradici, kterou naposledy před ní v soutěži žen prodloužila světová rekordmanka Barbora Špotáková dvěma zlatými olympijskými medailemi v Pekingu a Londýně a bronzem v Riu de Janeiro.