Pastrňák byl v NHL znovu za hvězdu, Vaněčkovi dal dva góly

David Pastrňák překonal v NHL dvakrát Vítka Vaněčka, navrch přidal asistenci a byl vyhlášen první hvězdou zápasu po výhře hokejistů Bostonu 5:2 nad New Jersey. Český útočník je v tabulce střelců s 22 trefami šestý.

Boston inkasoval ve 22. minutě podruhé, ale ještě v prostřední třetině otočil z 0:2 na 4:2. Obrat odstartoval Jake DeBrusk, na kterého navázal dvěma góly Pastrňák.

Havířovský rodák při první akci doklepl puk z brankoviště do prázdné branky. V další gólové situaci dostal puk do jízdy za obranu New Jersey a Vaněčka přelstil bekhendovou kličkou.

Zbývající dvě trefy přidal Kevin Shattenkirk, který po asistenci Pastrňáka zpečetil v 57. minutě výhru.

Vaněček odchytal celý zápas, ve kterém pustil pět gólů z 31 střel. Jeho spoluhráč Ondřej Palát nebodoval. Naprázdno vyšli i na straně Bostonu Pavel Zacha a Jakub Lauko.

NHL:

Winnipeg – Minnesota 4:2, Buffalo – Columbus 3:2 v prodl., Boston – New Jersey 5:2, Toronto – Carolina 2:3, Florida – Montreal 4:1, Pittsburgh – St. Louis 4:2, Washington – Nashville 2:3 po sam. nájezdech, Tampa Bay – NY Rangers 1:5, Los Angeles – Edmonton 2:3 po sam. nájezdech.