Plíšková je v semifinále. Na Rumunku nestačila, soupeřka však musela vzdát kvůli noze

Tenistka Kristýna Plíšková šťastně prošla do semifinále pražského turnaje WTA Tour.

Postoupila poté, co čtvrtfinálová soupeřka Rumunka Ana Bogdanová odstoupila kvůli zraněné levé noze v koncovce prvního setu, v němž nad Plíškovou vedla 5:2.

Soupeřkou Plíškové v sobotním boji o finále bude vítězka utkání mezi třetí nasazenou Elise Mertensovou z Belgie a Kanaďankou Eugenií Bouchardovou.

Plíšková čtvrtfinále s Bogdanovou nezačala dobře a prohrávala 0:3. Za stavu 1:5 Rumunka podávala na výhru v sadě, ale česká tenistka si vybojovala brejkbol.

Poslala při něm míč těsně za síť a Bogdanová si při doklouzávání zhoršila zranění levého stehna, které měla od začátku obvázané.

Po konzultaci s fyzioterapeutkou Bogdanová zápas vzdala a podala Plíškové ruku. Utkání tak skončilo předčasně po osmatřiceti minutách.