Plíšková skončila ve Wimbledonu hned v prvním kole, nedotáhla dobře rozehraný zápas

Česká tenistka Karolína Plíšková dohrála ve Wimbledonu v 1. kole. Na travnatém grandslamu v All England Clubu dnes nedotáhla k vítězství dobře rozehraný duel s Ruskou Dianou Šnajderovou a prohrála 6:4, 4:6, 5:7.

Finalistka turnaje z roku 2021 Plíšková vypadla hned po úvodním utkání třetího grandslamového turnaje sezony podruhé za sebou.

Dvaatřicetileté Plíškové nepomohlo ani devět es a 42 vítězných míčů. Duel s dvacetiletou Šnajderovou, která před Wimbledonem vyhrála turnaj v německém Bad Homburgu, prohrála po dvou hodinách a 24 minutách.

Bývalá světová jednička a finalistka letošního travnatého turnaje v Nottinghamu Plíšková nastoupila s obvázaným pravým stehnem.

Úvod zápasu jí vyšel. Ve třetí hře vzala soupeřce servis, v šestém gemu odvrátila tři brejkboly a po čtyřiceti minách získala první set.

Ve druhé sadě získala Plíšková vedení 3:2, výhodu brejku ale hned ztratila. V desátém gemu za stavu 4:5 sice česká tenistka smazala na servisu nepříznivý stav 0:40, Šnajderová si však poté vypracovala další setbol a proti němu tentokrát Plíšková zahrála dvojchybu.

Také třetí set měla Plíšková dobře rozehraný. Vedla 2:0, Šnajderová ovšem srovnala a v desáté hře si vypracovala dva mečboly.

Plíšková je odvrátila, za stavu 5:6 ji ale Ruska dostala znovu pod tlak a česká tenistka tentokrát při odvracení třetího mečbolu zahrála míč do autu.

Tenisový grandslam Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 50 milionů liber):

Ženy:

Dvouhra – 1. kolo: Šnajderová (Rus.) – Plíšková (ČR) 4:6, 6:4, 7:5, Keysová (12-USA) – Trevisanová (It.) 6:4, 7:6 (7:4), Burelová (Fr.) – Lysová (Něm.) 6:2, 6:4, Wang Ja-fan (Čína) – Schmiedlová (SR) 6:0, 3:6, 6:4, Ósakaová (Jap.) – Parryová (Fr.) 6:1, 1:6, 6:4, Savilleová (Austr.) – Stearnsová (USA) 6:4, 6:2.