Po infarktovém finiši se smál Russell. Verstappen poslal sebe i Norrise mimo hru

George Russell v Mercedesu se stal nečekaným vítězen Velké ceny Rakouska F1 poté, co souboj Red Bullu Max Verstappena a Landa Norrise v McLarenu o vedení skončil vzájemnou kolizí.

Pilot Mercedesu vyhrál s náskokem 1,9 sekundy před Oscarem Piastrim v McLarenem, třetí byl Carlos Sainz junior s Ferrari.

Russell se dostal do čela až v 64. ze 71 vypsaných kol. Do té doby jel Brit třetí s velkou ztrátou na vedoucí duo.

Norris se po druhých zastávkách v boxech přiblížil těsně za Verstappena. Po řadě útoků jejich souboj skončil kolizí.

Při ní si oba oba soupeři poškodili své vozy a museli zpomalit.

Zatímco Nizozemec mohl v závodě i přes 10sekundoovu penalizaci pokračovat a byl nakonec pátý, oranžový McLaren zůstal v boxech. Verstappen tak i přes nepovedený souboj navýšil své vedení v šampionátu na 81 bodů před svým britským rivalem.

Po kolizi lídrů se štěstí usmálo na Russella, který oslavil druhé vítězství v kariéře. To první přišlo v Brazílii před dvěma lety. Na Red Bull Ringu 26letý pilot ještě v životě nestál po Grand Prix F1 na stupních vítězů.