PSG poprvé v sezoně Ligy mistrů bodovalo, Chelsea smetla Krasnodar

Fotbalisté Paris St. Germain vyhráli v 2. kole základní skupiny Ligy mistrů v Istanbulu nad Basaksehirem 2:0. Finalista minulého ročníku částečně napravil minulou domácí porážku s Manchesterem United a získal první body do tabulky. Úvodní vítězství ve skupině si připsala i Chelsea, která vyhrála v Krasnodaru vysoko 4:0.

Paris St. Germain byl po nečekané úvodní porážce pod tlakem a v Istanbulu neměl lehkou práci i proto, že už v 26. minutě musel kvůli zranění střídat hvězdný útočník Neymar.

Turecký celek měl několik šancí, ale v koncovce se prosadil jen favorit. Po dvou asistencích Mbappého se v 64. a 79. minutě trefil Kean a navázal na dvě branky z víkendového ligového duelu. Dvacetiletý talent se stal v 20 letech a 243 dnech nejmladším italským střelcem v Lize mistrů.

Chelsea si připsala nejvyšší venkovní výhru za poslední dva roky, na kterou to ale dlouho nevypadalo. Jorginho ve 14. minutě trefil z penalty jen brankovou konstrukci, a i když do pauzy poslal favorita přece jen do vedení po chybě gólmana Hudson-Odoi, po změně stran domácí málem srovnali. Gazinskij pálil do břevna. V 76. minutě však z druhého pokutového kopu pro hosty už nezaváhal Werner a poté skórovali ještě Zijach s Pulisicem.

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

FK Krasnodar – Chelsea FC 0:4 (0:1)

Branky: 37. Hudson-Odoi, 76. Werner z pen., 79. Zijach, 90. Pulisic. Rozhodčí: Palabiyik – Sesigüzel, Olguncan (všichni Tur.) – Irrati (video, It.).

Skupina H:

Istanbul Basaksehir – Paris St. Germain 0:2 (0:0)

Branky: 64. a 79. Kean. Rozhodčí: Ekberg – Hallberg (oba Švéd.), Stewart (Skot.) – Grande (video, Šp.).

21:00 Manchester United – Lipsko.