Rangers si po 12 letech zahrají skupinu Ligy mistrů, postoupila i Kodaň

Fotbalisté Rangers si po 12 letech zahrají skupinu Ligy mistrů. Glasgowský tým v závěrečném play off vyřadil PSV Eindhoven, po domácí remíze 2:2 zvítězil v Nizozemsku 1:0.

Dalším postupujícím se stala Kodaň, která v odvetě na hřišti Trabzonsporu remizovala bez branek. Úvodní duel dánské mužstvo vyhrálo 2:1.

Rangers v Eindhovenu zajistil nejtěsnější triumf v 60. minutě chorvatský útočník Čolak po chybě domácí obrany a Tillmanově přihrávce. Krátce předtím Lawrence napálil břevno branky PSV.

Kodaň v Trabzonu neinkasovala i díky výkonu brankáře Ryana, jenž zlikvidoval několik slibných domácí šancí. Dánští šampioni se představí ve skupině Ligy mistrů poprvé po šesti letech.

Souboj Dinama Záhřeb s Bodö/Glimt se nerozhodl ani ve 180 minutách. Chorvatský tým doma zvítězil 2:1 a po úvodní porážce 0:1 srovnal skóre dvojzápasu. Následuje prodloužení a případný penaltový rozstřel.

Losování hlavní fáze elitní soutěže, kam se probojovala i Viktoria Plzeň, proběhne ve čtvrtek od 18:00 v Istanbulu.