Real málem promarnil tříbrankové vedení, Alavés nakonec porazil 3:2

Fotbalisté Realu Madrid v dohrávce sedmého kola španělské ligy porazili 3:2 Alavés. Domácí „Bílý balet“ vedl už 3:0, ale hosté dvěma slepenými góly v závěru utkání ještě zdramatizovali.

Real poslal do vedení už po 55 sekundách Lucas Vázquez a ve 40. minutě zvýšil pátým gólem v sezoně Kylian Mbappé. Chvíli po přestávce přidal třetí branku Rodrygo a vypadalo to, že trenér Carlo Ancelotti si při 300. utkání na lavičce madridského celku připíše pohodlné vítězství.

Jenže Real musel nakonec o výhru ještě zabojovat, protože Alavés dvěma góly v závěru snížil. V 85. minutě se prosadil Carlos Benavídez a dvě minuty na to Kike García. Vyrovnat už ale hosté nedokázali.

Real, jenž za týden čeká madridské derby s Atléticem, si připsal čtvrté vítězství za sebou a v tabulce má na druhém místě 17 bodů. Na vedoucí Barcelonu, která má k dobru středeční utkání s Getafe, ztrácí jeden bod.

Španělská fotbalová liga – 7. kolo:

FC Sevilla – Valladolid 2:1 (45. vlastní Torres, 85. Ejuke – 56. Pérez), Valencie – Pamplona 0:0, Real Madrid – Alavés 3:2 (1. Vázquez, 40. Mbappé, 48. Rodrygo – 85. Benavídez, 87. K. García).

Serie A

Fotbalisté Coma v dnešní dohrávce pátého kola italské ligy překvapivě vyhráli 3:2 v Bergamu a připsali si první vítězství v sezoně. Nováček Serie A rozhodl o výhře třemi góly po přestávce.

Como v zápase odloženém z pondělka kvůli podmáčenému hřišti prohrávalo od 18. minuty po zásahu Davidea Zappacosty. Krátce po začátku druhé půle ale snížil Gabriel Strefezza, do vedení hosty poslal v 54. minutě vlastní gól Seada Kolašinace a čtyři minuty poté přidal třetí branku Alieu Fadera.

Bergamo v nastavení sice snížilo díky penaltě Ademoly Lookmana, ale rozhodčí vzápětí utkání ukončil. Como, které se do Serie A vrátilo po 21 letech, se první výhry dočkalo po dvou remízách a dvou porážkách.

Italská fotbalová liga – 5. kolo:

Bergamo – Como 2:3 (18. Zappacosta, 90.+7 Lookman z pen. – 46. Strefezza, 54. vlastní Kolašinac, 58. Fadera).