Salač ani na druhý pokus v Misanu na body nedosáhl

Filip Salač skončil v nedělní Velké ceně Emilie-Romagny třídy Moto3 těsně za bodovanou patnáctkou. Šestnáctým místem si tak o čtyři pozice vylepšil pozici z prvního závodu v Misanu, který se před týdnem jel jako Velká cena San Marina.

Český jezdec po startu z páté řady dokonce klesl na 23. pozici. Brzy se vrátil do druhé desítky výsledkové listiny. Ovšem přes veškerou snahu závodník v barvách stáje Rivacold Snipers na body nedosáhl a dojel šestnáctý. Od patnácté příčky ho dělilo 84 tisíc vteřiny.

Pro vítězství si v Misanu dojel domácí jezdec Romano Fenati před krajanem Celestinem Viettim.Fenati uspěl v místě, kde před dvěma lety předvedl kontroverzní kousek, když soupeři v plné ryhlosti zamáčkl brzdu.

V průběžném pořadí si Alberto Arenas ze Španělska drží dvoubodový náskok na Japonce Ai Oguru, který byl v Misanu třetí. Salačova bilance činí nadále 12 bodů, klesl na dvacátou pozici.

Ve dvojzávodě Světového poháru MotoE nasbíral Jakub Kornfeil celkem sedm bodů. V sobotu byl dvanáctý, v neděli si o místo pohoršil. S 11 body je závodník týmu WithU Motorsport celkově osmnáctý. Do konce sezony elektrických motorek zbývají už jen dvě bodované jízdy začátkem října v Le Mans.

Aktualizujeme…

Velká cena Emilie-Romagny, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu (Itálie):

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 39:30,124, 2. Vietti (It./KTM) -0,036, 3. Ogura (Jap./Honda) -0,121, 4. Arenas (Šp./KTM) -0,199, 5. Masiá (Šp./Honda) -0,280, 6. Fernández (Šp./KTM) -0,439, …16. Salač (ČR/Honda) -6,249.

Průběžné pořadí MS (po 8 závodech): 1. Arenas 119, 2. Ogura 117, 3. McPhee (Brit./Honda) 98, 4. Vietti 86, 5. Suzuki (Jap./Honda) 75, 6. Arbolino (It./Honda) 75, …20. Salač 12.

12:20 Moto2,

14:00 MotoGP

Světový pohár MotoE:

1. závod (sobota): 1. Aegerter (Švýc.) 12:11,346, 2. Torres (Šp.) -0,103, 3. Ferrari (It.) -0,178, …12. Kornfeil (ČR) -16,973.

2. závod (neděle): 1. Ferrari 12:11,053, 2. Casadei (It.) -0,996, 3. Torres -1,098, …13. Kornfeil -12,652.

Průběžné pořadí (po 5 závodech): 1. Ferrari 86, 2. Aegerter 82, 3. Torres 78, …18. Kornfeil 11.