Salač odstartuje v Jerezu opět z páté řady

Filip Salač vyrazí i do druhého závodu mistrovství světa silničních motocyklů třídy Moto3 v Jerezu z páté řady. Osmnáctiletý český jezdec skončil v dnešní kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Andalusie patnáctý, minulý víkend byl v této fázi o jednu příčku lepší.

Salač se v pátek blýskl třetím nejrychlejším tréninkovým časem, ale v závěru dnešního třetího tréninku měl pád, při němž si pravděpodobně o zadní kolo své hondy poranil levé koleno. Po vyšetření dostal povolení pokračovat v Grand Prix a absolvoval první část kvalifikace, z níž díky třetímu času postoupil do rozhodující fáze pro 18 nejrychlejších.

V ní Salač obsadil patnácté místo s odstupem 1,229 sekundy za Japoncem Tacuki Suzukim, jenž získal pole position i ve třetím závodu sezony. Před týdnem mladý český jezdec po startu ze čtrnácté pozice Velkou cenu Španělska po pádu nedokončil.

Kvalifikace na Velkou cenu Andalusie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu:

Moto3: 1. Suzuki 1:45,410, 2. Ogura (oba Jap./Honda) -0,285, 3. Rodrigo (Arg./Honda) -0,296, …15. Salač (ČR/Honda) -1,229.