Salač si vyjel desáté místo v kvalifikaci v San Marinu

Motocyklový závodník Filip Salač obsadil v kvalifikaci Velké ceny San Marina desáté místo a o dvě příčky si tak vylepšil sezonní maximum z předchozí Grand Prix Štýrska. Ve třídě Moto3 odstartuje v Misanu do nedělního závodu ze čtvrté řady a pokusí se navázat na bodované umístění z předchozího podniku.

Na nejrychlejšího Japonce Aie Oguru, druhého muže průběžného pořadí, dnes Salač ztratil půl sekundy.

Osmnáctiletý český závodník ukončil ve Štýrsku černou sérii bez bodů po koronavirové pauze. Na okruhu ve Spielbergu obsadil před třemi týdny 12. místo. Předtím bodoval jen v březnu osmým místem v úvodní Grand Prix Kataru, po které byla sezona na více než čtyři měsíce přerušena.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Ogura (Jap./Honda) 1:42,403, 2. Rodrigo (Arg./Honda) -0,016, 3. Suzuki (Jap./Honda) -0,031, …10. Salač (ČR/Honda) -0,505.