Senzace českých fotbalistek. Porazily mistryně světa Španělky a šance na Euro žije

České fotbalistky v Chomutově senzačně porazily 2:1 mistryně světa Španělky a udržely naději na přímý postup na mistrovství Evropy v příštím roce.

Svěřenkyně trenéra Karla Rady prohrávaly po gólu Aitany Bonmatíové, na konci první půle ale srovnala Kateřina Svitková a v 51. minutě rozhodla z penalty Eva Bartoňová.

Už jisté vítězky skupiny A2 dohrávaly od 70. minuty bez vyloučené Irene Paredesové.

Češky si připsaly první vítězství v kvalifikaci. Bodově se dotáhly na třetí Belgii, která hraje od 20:00 s Dánskem, národní tým udrží ve hře o druhé místo jen ztráta obou konkurentů po vzájemné remíze.

Na šampionát ve Švýcarsku projdou přímo první dva celky ze všech čtyř skupin elitní úrovně A, týmy na třetích a čtvrtých příčkách půjdou do baráže.

Kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistek:

Skupina A2:

Česko – Španělsko 2:1 (1:1)

Branky: 44. Svitková, 51. Bartoňová z pen. – 15. Bonmatíová. Rozhodčí: Husseinová (Něm.). Diváci: 1893. ČK: 70. Paredesová (Šp.).

Sestava Česka: Lukášová – Šlajsová, Bertholdová, Dědinová (83. Bendová), Bartoňová (68. Huvarová) – Krejčiříková, Dubcová, Cahynová (77. Kotrčová), Khýrová (77. Veselá) – Svitková (77. Růžičková), Černá. Trenér: K. Rada.

20:00 Belgie – Dánsko (St. Truiden).