Skvělý Palát táhl Tampu proti Detroitu, jeho tři body ale na Red Wings nestačily

Ondřej Palát si ve čtvrtečním utkání NHL připsal gól a dvě nahrávky, hokejistům Tampy Bay to ale k úspěchu nepomohlo.

Hokejisté Tampy v Detroitu prohráli 4:6, v domácím mužstvu zaznamenali Filip Zadina i Filip Hronek po dvou asistencích.

Detroit proti obhájcům Stanleyova poháru bodoval i v úterý, to však s Tampou prohrál 3:4 v prodloužení. Tentokrát Red Wings zvládli úvodní dvě třetiny, po kterých vedli 5:2. Ve třetí části Tampa po Palátově brance na 4:5 vykřesala naději, ale dvacet sekund před koncem pojistil vítězství Detroitu střelou do prázdné branky Vladislav Naměstnikov. Třemi body za gól a dvě asistence pomohl Red Wings k výhře Anthony Mantha.

Davidové Krejčí a Pastrňák se gólem podíleli na vítězství Bostonu nad New York Rangers 4:0. Krejčí k brance přidal asistenci a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Boston rozhodl o výsledku v úvodních 25 minutách, do kterých vměstnal všechny čtyři branky. V 5. minutě otevřel skóre Pastrňák, který se prosadil netradičně ranou od modré čáry. Na začátku druhého dějství si Krejčí našel pozici nad levým kruhem a střelou na lapačku brankáře Alexandara Georgijeva zvýšil na 3:0. V 25. minutě pak využil křížnou přihrávku českého centra Jake DeBrusk a uzavřel skóre na 4:0.

Střelecky svým týmům pomohli také Dominik Kubalík z Chicaga a Martin Nečas z Caroliny.