Skvělý restart české tenistky. Bouzková smetla nasazenou trojku, soupeřce měřili tlak

Tenistka Marie Bouzková vstoupila po koronavirové pauze na okruhu WTA vítězně do turnaje v Lexingtonu. Přípravu na US Open zahájila v Kentucky výhrou nad třetí nasazenou Britkou Johannou Kontaovou 6:4, 6:4.

Dvaadvacetiletá Bouzková, jež na začátku března před přerušením sezony neúspěšně bojovala o premiérový titul kariéry ve finále turnaje v mexickém Monterrey, získala proti Kontaové první set díky jedinému brejku za 51 minut.

Po něm si soupeřka, 15. hráčka světa, vzala pauzu na konzultaci s lékařem a nechala si změřit tlak, brejk z úvodu druhé sady ale neudržela. Česká tenistka skóre otočila a po takřka dvou hodinách hry slavila postup.

Podívejte se na poslední míček v utkání:

Je to její druhé vítězství nad hráčkou z elitní dvacítky žebříčku v tomto roce. To první dosáhla právě v Monterrey a rovněž nad Kontaovou, kterou tam vyřadila v semifinále. Bouzková se celkově v kariéře pyšní výtečnou bilancí proti soupeřkám z top 20, připsala si páté vítězství z dvanácti střetnutí.

„Dneska jsem cítila, že dobře servíruju, když je to potřeba. Byla jsem schopná po podání diktovat hru a v důležitých momentech jsem byla silná,“ pochvalovala si rodačka z Prahy po zápase.

Osmačtyřicátá tenistka žebříčku odvrátila proti Kontaové šest ze sedmi brejkbolů. „Těšila jsem se, cítila jsem, že jsem během těch posledních měsíců dobře trénovala,“ říkala Bouzková o koronavirové pauze. „Na druhou stranu jsem moc nevěděla, co čekat od ostrého zápasu, protože ten je jiný,“ doplnila.

V dalším kole turnaje v Lexingtonu vyzve úspěšnější hráčku z dvojice Anna Blinková (61. na žebříčku) – Kristie Ahnová (96., do hlavní fáze prošla z kvalifikace).

Tenisový turnaj žen v Lexingtonu (tvrdý povrch, dotace 225.500 dolarů):

Dvouhra – 1. kolo: Bouzková (ČR) – Kontaová (3-Brit.) 6:4, 6:4, Linetteová (6-Pol.) – Davisová (USA) 6:2, 6:3, Bradyová (USA) – Watsonová (Brit.) 6:2, 6:1, Sabalenková (2-Běl.) – Brengleová (USA) 6:1, 6:7 (5:7), 6:2, Džabúrová (8-Tun.) – McNallyová (USA) 6:2, 6:4, Pegulaová (USA) – Zvonarevová (Rus.) 6:1, 5:7, 6:4.