Skvělý Schickův nástup. Po 20 vteřinách připravil gól, Bayer tím zůstává bez prohry

Po zranění lýtka nastoupil český útočník ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Häckenu, na jehož hřišti přispěl gólem k vítězství 2:0.

Proti Dortmundu nastoupil po pěti týdnech i v bundeslize. Na trávník ho kouč Xabi Alonso poslal v 79. minutě.

Schick si záhy parádně přebral míč a druhým dotykem našel výbornou přihrávkou před brankou volného Boniface, který snadno skóroval.

Nigerijský kanonýr dal osmý gól v sezoně a je nejlepším střelcem týmu v soutěži.

Hosté vedli od 5. minuty po trefě norského obránce Ryersona, který se ocitl po pohledné kombinační akci sám před Kobelem.

Více šancí pak měl Leverkusen, ale dokázal jen vyrovnat. V bundeslize ztratil body po sérii osmi vítězství, uhájil však dlouhou neporazitelnost ve všech soutěžích, která trvá už 20 zápasů.

Další čeští reprezentanti Adam Hložek a Matěj Kovář zůstali na lavičce Bayeru.

Leverkusen vede tabulku o tři body před Bayernem, který má k dobru odložený zápas s Unionem Berlín.

Německá fotbalová liga – 13. kolo:

Leverkusen – Dortmund 1:1 (79. Boniface – 5. Ryerson), Mohuč – Freiburg 0:1 (69. Gregoritsch).

1. Leverkusen 13 11 2 0 38:11 35
2. Bayern Mnichov 12 10 2 0 43:9 32
3. Stuttgart 13 10 0 3 33:15 30
4. Lipsko 13 8 2 3 31:13 26
5. Dortmund 13 7 4 2 26:20 25
6. Hoffenheim 13 6 2 5 25:23 20
7. Eintracht Frankfurt 12 4 6 2 18:13 18
8. Freiburg 13 5 3 5 16:23 18