Slávisté přežili řecké peklo, postup přes Panathinaikos stvrdil v závěru Jurečka

Fotbalisté Slavie v odvetě 3. předkola Evropské konferenční ligy remizovali v Aténách s Panathinaikosem 1:1 a po domácím vítězství 2:0 stvrdili postup do závěrečného play off o účast ve skupině. V řecké metropoli otevřel v 57. minutě skóre Andraž Šporar, ve čtvrté minutě nastavení srovnal střídající Václav Jurečka.

Slávisté na cestě do skupiny vyřadili druhého soupeře, ve 2. předkole hladce přešli přes gibraltarského outsidera St Joseph’s. O účast ve skupině si pražský celek zahraje s polskou Čenstochovou, v jejímž kádru figuruje aktuálně zraněný český obránce Tomáš Petrášek. Český vicemistr začne dvojzápas příští čtvrtek venku, odvetu odehraje o týden později doma.

Odvetné utkání 3. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy:

Panathinaikos Atény – Slavia Praha 1:1 (0:0)

Branka: 57. Šporar – 90.+4 Jurečka. Rozhodčí: Bankes – Cook, Smith (všichni Angl.). ŽK: Alexandropulos, Schenkeveld, Pérez, Magnússon, Juankar – Tiéhi, Mandous, Lingr, Oscar, Schranz. První zápas: 0:2, postoupila Slavia.

Panathinaikos: Brignoli – Kotsiras, Schenkeveld (55. Kurbelis), Magnússon, Juankar – Alexandropulos (77. Kampetsis), Pérez, Čerin – Vagiannidis (77. Ioannidis), Šporar, Cantalapiedra (88. Carlitos). Trenér: Jovanovič.

Slavia: Mandous – Douděra (82. Masopust), Ousou, Kačaraba, Oscar – Holeš, Tiéhi (82. Jurečka) – Schranz (90.+7 Tecl), Traoré (61. Ševčík), Olayinka – Lingr (61. Usor). Trenér: Trpišovský.

Hlavní část: Hapoel Beer Ševa – Lugano 3:1 (0:0), první zápas 2:0, postoupil Hapoel; Twente Enschede – Čukarički 4:1 (2:1), první zápas 3:1, postoupilo Twente; Konyaspor – Vaduz 2:4 (1:2), první zápas 1:1, postoupil Vaduz; Djurgaarden – Sepsi (Rum.) 3:1 (2:1), první zápas 3:1, postoupil Djurgaarden; Petrocub Hincesti (Mold.) – Fehérvár 1:2 (1:2), první zápas 0:5, postoupil Fehérvár. Mistrovská část: Kluž – Soligorsk 1:0 (1:0), první zápas 0:0, postoupila Kluž.