Snový start do Ligy mistrů. Sparta doma smetla Salcburk třemi góly

Fotbalisté Sparty v úvodním utkání ligové fáze Ligy mistrů porazili doma Salcburk 3:0. Už po necelých dvou minutách dostal Pražany do vedení Kaan Kairinen, před koncem úvodního dějství přidal další branku Victor Olatunji, po jehož přihrávce stanovil v 58. minutě konečnou podobu výsledku Qazim Laci.

Letenští stylově oslavili návrat do elitní soutěže po 19 letech, kam se dostali přes tři předkola. V hlavní fázi Ligy mistrů zvítězili po 14 zápasech a poprvé od prosince 2003.

Zároveň jim dnešní triumf vynesl 2,1 milionu eur (přes 52 milionů korun). Jen postupem mezi elitu si obhájci českého titulu přišli na 18,62 milionu eur (více než 466 milionů korun).

Dalším soupeřem Pražanů bude Stuttgart, na jeho stadionu se představí 1. října. Svěřenci dánského trenéra Larse Friise vyzvou v novém formátu soutěže i Manchester City, Brest, Atlético Madrid, Feyenoord Rotterdam, který vede jejich někdejší kouč Brian Priske, Inter Milán a Leverkusen.

Aktualizujeme

1. kolo fotbalové Ligy mistrů:

Sparta Praha – Red Bull Salcburk 3:0 (2:0)

Branky: 2. Kairinen, 42. Olatunji, 58. Laci. Rozhodčí: Obrenovič – Praprotnik, Kordež – Kajtazovič (video, všichni Slovin.). ŽK: Vitík – Gourna-Douath. Diváci: 17.620.

Sparta: Vindahl – Vitík, Panák, Zelený – Preciado, Kairinen, Laci (83. Sadílek), Wiesner (71. Ryneš) – Birmančevič, Haraslín (71. Krasniqi) – Olatunji (64. Rrahmani). Trenér: Friis.

Salcburk: Blaswich – Dedič, Piatkowski, Blank, Mellberg (46. Diambou) – Capaldo, Bajčetič (83. Ratkov), Clark (66. Gourna-Douath) – Nene (57. Daghim), Yeo (57. Konaté), Gloukh. Trenér: Lijnders.