Sobotní zápasy 1. kola Fortuna:Ligy

První fotbalová liga pokračuje v sobotu dalšími zápasy prvního kola. Program vyvrcholí večerním šlágrem Zbrojovka Brno – Sparta.

Fotbalisté Olomouce vstoupili do nové prvoligové sezony těsnou výhrou 1:0 nad Libercem. Hanáci bez hlavního trenéra Radoslava Látala rozhodli utkání úvodního kola v 16. minutě, kdy zaznamenal svou druhou branku v české nejvyšší soutěži Španěl Pablo González. Hosté mohli v 65. minutě srovnat, ale Kamso Mara neproměnil penaltu. Olomouc v lize vyhrála nad Libercem počtvrté za sebou.

Slovácko po obratu zvítězilo ve Zlíně 2:1. Domácí na začátku druhé půle poslal do vedení proměněnou penaltou Tomáš Poznar, ale Jan Navrátil srovnal a kapitán Vlastimil Daníček z pokutového kopu výsledek otočil. Slovácko vyhrálo třetí z posledních čtyř vzájemných ligových zápasů.

Teplice porazily Příbram 3:1. Severočeši od Litavky vezou tři body po sedmi letech a v nejvyšší soutěži ukončili desetiměsíční čekání na venkovní vítězství. Při svém debutu za Teplice skórovala letní posila z Bergama David Heidenreich, další branky hostů vstřelili Jevgenij Nazarov a Jakub Řezníček, příbramskou porážku už pouze zmírnil Jan Rezek.

1. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram – FK Teplice 1:3 (0:1)

Branky: 79. Rezek – 15. Nazarov, 66. Heidenreich, 73. Řezníček. Rozhodčí: Berka – Kubr, Vaňkát. ŽK: Petrák, Kingue, Rezek, Nový – Nazarov, Řezníček. Diváci: omezený počet (limit 5102 osob na stadionu).

Příbram: Melichar – Nový, Kingue, Kleščík, Cmiljanovič (67. Svoboda) – Antwi (58. Soldát), Hájek (58. Vávra), Pilík, Petrák (74. Tregler), Vais (67. Boakye) – Rezek. Trenér: Čuhel.

Tepice: Grigar – Nazarov, Heidenreich, Mareček – Černý, Kučera, Trubač (90+2. Radosta), Žitný, Moulis (88. Vondrášek) – Řezníček, Mareš (83. Hyčka). Trenér: Hejkal.

Fastav Zlín – 1. FC Slovácko 1:2 (0:0)

Branky: 47. Poznar z pen. – 63. Navrátil, 77. Daníček z pen. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch – Houdek (video). ŽK: Cedidla, Hlinka, Jiráček – Divíšek, Daníček, Nemrava. Diváci: omezený počet (limit 5102 osob na stadionu).

Zlín: Dostál – Cedidla (81. Fantiš), Buchta, Simerský, Jiráček – Matejov (66. Dramé), Conde, Hlinka (81. Martínez), Čanturišvili – Janetzký (74. Procházka), Poznar. Trenér: Páník.

Slovácko: Nemrava – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek – Havlík, Daníček – Petržela (72. Kalabiška), Sadílek (90. Kohút), Navrátil (90.+3 Šimko) – Cicilia (90.+3 Kliment). Trenér: Svědík.

Sigma Olomouc – Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 16. González. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Myška – Cieslar (video). ŽK: Hubník, Nešpor, Breite – Pešek, Mosquera, Rondič, Tijani. Diváci: 2216 (limit 5102 osob na stadionu).

Olomouc: Mandous – Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý – Greššák – Zahradníček (88. Vepřek), Houska, Breite, González (77. Falta) – Nešpor (69. Zifčák). Trenér: Minář.

Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Tijani, Mikula – Pešek (87. Fukala), Barac (56. Rondič), Hromada, Mara, Mosquera (81. Šulc) – Matoušek (56. Rabušic). Trenér: Hoftych.

19:30 Zbrojovka Brno – Sparta Praha.