Souček s Coufalem pomohli West Hamu k vítězství 2:0 nad Manchesterem United

Fotbalisté West Hamu v 18. kole anglické ligy porazili na svém hřišti 2:0 Manchester United. V základní sestavě domácích opět nechyběli čeští reprezentanti Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem, oba odehráli celý zápas.

West Ham částečně odčinil středeční debakl 1:5 s Liverpoolem ve čtvrtfinále Ligového poháru a navázal na poslední ligové kolo proti Wolverhamptonu (3:0). „Kladiváře“ dovedly dnes k vítězství stejné ofenzivní opory jako před týdnem, všechny asistence si znovu připsal záložník Paquetá a skórovali Bowen s Kudusem.

Brazilský reprezentant nejprve v 72. minutě chytrým lobem za obranu vyzval k úvodní brance Bowena, jenž 11. trefou v Premier League dorovnal druhého nejlepšího střelce sezony Salaha z Liverpoolu. O šest minut později vyslal Paquetá do brejku Kuduse a ten křižnou střelou podruhé překonal gólmana Onanu. Ghanský křídelník dal v posledních čtyřech soutěžních utkáních stejný počet branek.

Manchester United poprvé od listopadu 1992 neskóroval ve čtyřech soutěžních duelech v řadě. West Ham se posunul na šesté místo neúplné tabulky o dva body před osmé „Rudé ďábly“.

Anglická fotbalová liga – 18. kolo:

West Ham – Manchester United 2:0 (72. Bowen, 78. Kudus),

16:00 Fulham – Burnley, Luton – Newcastle, Nottingham – Bournemouth, Tottenham – Everton,

18:30 Liverpool – Arsenal, Manchester City – Brentford.

20. Burnley 17 2 2 13 16:36 8

Poznámka: Everton přišel o 10 bodů jako trest za porušení finančních pravidel.

Serie A

Fotbalisté Juventusu v 17. kole italské ligy zvítězili 2:1 na hřišti nováčka Frosinone, v 81. minutě rozhodl střídající útočník Dušan Vlahovič. Turínský klub ztrácí z druhého místa bod na vedoucí Inter Milán, který přivítá od 18:00 Lecce.

Juventus poslal brzy do vedení mladíček Yildiz, jenž se prosmýkl s míčem mezi třemi obránci a akci zakončil prudkou ranou na přední tyč. Turecký útočník skóroval při své ligové premiéře v základní sestavě a ve věku 18 let a 233 dní se stal nejmladším zahraničním střelcem v dresu „Staré dámy“.

Krátce po změně stran srovnal Báez, v závěru ale Vlahovič usměrnil do sítě těžkou hlavičku po McKennieho centru. Juventus prodloužil sérii neporazitelnosti na 12 utkání. Frosinone čeká na tříbodový zisk čtyři zápasy a je na 14. místě.