Sparta má po deseti letech double, fanoušky z hřiště vyhnali až těžkooděnci

Aktualizováno před 19 minutami

Fotbalisté pražské Sparty porazili v dramatickém finále MOL Cupu domácí Viktorii Plzeň 2:1, zápas rozhodl v první minutě nastaveného času Birmančevič. Po utkání vtrhli na hřiště fanoušci Plzně, které následovali i Sparťané. Obě znepřátelené skupiny museli oddělit policejní těžkooděnci, kteří pak zasahovali i v sektoru hostí.

Vítěz zápasu získal prémii 1,5 milionu korun, poražený tým půl milionu.

V 79. minutě otevřel skóre vlastním gólem obránce Západočechů Sampson Dweh, který předtím ve druhém poločase za bezbrankového stavu trefil tyč.

Viktoria dohrávala od 85. minuty bez vyloučeného Pavla Šulce, přesto v oslabení o chvíli později vyrovnal Tomáš Chorý. V první minutě nastavení ale v přesilovce rozhodl Veljko Birmančevič.

Sparťané se dočkali double pouhé čtyři dny po obhajobě ligového titulu.  Naposledy se jim podařilo vyhrát nejvyšší soutěž a pohár v sezoně 2013/14, kdy v souboji o MOL Cup porazili právě Viktorii.

Lídr ligové tabulky ovládl MOL Cup po čtyřech letech a celkově poosmé v samostatné historii, což je nejvíce ze všech českých týmů. Plzni nevyšla odplata za porážku ve finále poháru se Spartou v roce 2014 a na svůj druhý triumf v poháru od rozdělení federace nedosáhla.

Finále se hrálo v Plzni proto, že Viktoria byla hůře postaveným týmem v pohárovém koeficientu za posledních pět let. Výhodu klasického domácího prostředí ale Západočeši neměli, neboť oba týmy měli stejný počet příznivců.

Fotbalová asociace ČR jako pořadatel přidělila každému z fanouškovských táborů 3335 vstupenek, zbytek z více než jedenáctitisícové kapacity stadionu připadl FAČR a partnerům.