Sparta zvládla i druhé čtvrtfinále s Olomoucí, tentokrát s nulou

Hokejisté Sparty porazili ve druhém utkání čtvrtfinálové série play off extraligy Olomouc 2:0. Vítěz základní části tak v sérii zatím plní roli velkého favorita a vede 2:0 na zápasy. Góly Pražanů dali útočníci Michal Řepík a David Tomášek, první čisté konto v extraligových vyřazovacích bojích vychytal Alexander Salák. Série bude pokračovat ve středu a ve čtvrtek na Hané.

Sparťané už ve druhé minutě slavili vedení, ale po trenérské výzvě olomoucké střídačky o gól přišli, neboť Buchtele se dostal do kontaktu s brankářem Konrádem a znemožnil mu tak lépe reagovat na Formanovu dorážku. Na konci čtvrté minuty se však proti pravidlům provinil Nahodil a domácí kapitán Řepík na třetí pokus z přesilovky trestal z prostoru mezi kruhy.

Pražané byli po celou první část střelecky aktivnější, ale do skóre už to více promítnout nedokázali. V deváté minutě měl naopak velkou šanci na vyrovnání Kolouch, jenže ztroskotal na gólmanu Salákovi. V další početní výhodě se vyznamenal na druhé straně Konrád proti Buchtelemu.

Domácí útočník pak sice nevyužil další příležitost zkraje druhé třetiny, netrvalo však dlouho a sparťané se uklidnili druhým gólem. V 25. minutě objel bek Košťálek branku hostů, dokázal najít mezi kruhy najíždějícího Tomáška a ten už si věděl rady – 2:0.

V tu chvíli bylo zřejmé, že Olomoučtí mají před sebou hodně vysokou překážku k překonání, pokud si chtějí odvézt z metropole alespoň jednu kýženou výhru. Domácí tým pozorně bránil, a když už se hosté přece jen dostali k zakončení, narazili na jistého Saláka. Změnit se mohlo skóre naopak na druhé straně, ale Kudrna po parádní individuální akci bekhendem těsně minul.

Hned v úvodu třetího dějství pozlobil Horák bekhendovým pokusem Konráda. Alespoň zdramatizovat mohli závěr zápasu Nahodil v 53. minutě a o chvilku později při přesilové hře Navrátil, jenže Salák byl bezchybný a čisté konto si nenechal vzít. Hanáci se nedostali blíže na dostřel ani přes dlouhou power play.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy – 2. zápasy:

HC Sparta Praha – HC Olomouc 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Řepík (R. Horák, Sobotka), 25. Tomášek (Košťálek). Rozhodčí: Šír, Sýkora – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Bez diváků. Stav série: 2:0.

Sestavy:

Sparta: Salák – Jurčina, Tomáš Dvořák, Košťálek, Polášek, T. Pavelka, Němeček – Řepík, R. Horák, Sobotka – A. Kudrna, Tomášek, Rousek – M. Forman, Pech, Buchtele – Dvořáček, M. Sukeľ, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.

Olomouc: Konrád – A. Rutar, Ondrušek, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Rašner – Kunc, Nahodil, J. Káňa II – Olesz, Kolouch, Ostřížek – Klimek, J. Knotek, Burian – Navrátil, Strapáč, Kucsera – od 21. navíc Bambula. Trenéři: Moták a J. Tomajko.