Spartě stačil proti Jablonci poločas, pak bránila v deseti. Ligu ozdobily přestřelky

Letenští rozhodli o triumfu už v rozmezí 12. až 24. minuty, kdy zaznamenali všechny branky. Postupně se mezi střelce zapsali Jan Kuchta, Lukáš Haraslín a Angelo Preciado.

Od 60. minuty dohrávali domácí bez vyloučeného stopera Martina Vitíka. Sparta na svém stadionu vyhrála i devátý zápas v ligovém ročníku a s 27 z celkových 47 bodů je tam nejlepším týmem soutěže. Navíc se ideálně naladila na čtvrteční závěrečný duel skupiny Evropské ligy na hřišti kyperského Arisu Limassol.

Slovácko vyhrálo nad Bohemians 1905 5:2 a v neúplné tabulce se vrátilo na třetí místo. K domácí výhře přispěl čtyřmi góly Marek Havlík, který s deseti brankami vede tabulku střelců nejvyšší soutěže. Mužstvo z Uherského Hradiště bodovalo pošesté za sebou.

Liberečtí doma porazili Zlín v přestřelce 5:3. Slovan poslal už v sedmé minutě do vedení Jan Žambůrek a ve 27. minutě zvýšil z penalty Christian Frýdek.

V 36. minutě snížil David Tkáč, ale po změně stran se prosadili domácí Marios Purzitidis, Lukáš Červ a střídající Michael Rabušic. Za hosty zkorigovali stav Joss Didiba a v nastavení z pokutového kopu Vukadin Vukadinovič. Osm branek padlo ve vzájemných ligových zápasech poprvé.

Aktualizujeme

18. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha – FK Jablonec 3:0 (3:0)

Branky: 12. Kuchta, 17. Haraslín, 24. Preciado. Rozhodčí: Pechanec – Caletka, Podaný – Všetečka (video). ŽK: Laci – Alégué, Štěpánek, Kratochvíl. ČK: 60. Vitík (Sparta). Diváci: 16.111.

Sparta: Vindahl – Vitík, Panák, Krejčí – Preciado, Kairinen (65. Sadílek), Laci, Ryneš (84. Zelený) – Birmančevič (65. Karabec), Haraslín (73. Pešek) – Kuchta (73. Sejk). Trenér: Priske.

Jablonec: Hanuš – Štěpánek (87. Slávik), Tekijaški, Hurtado (74. Velich) – Černák, Hübschman (68. Houska), Kratochvíl, Čanturišvili – Martinec, Alégué (87. Náprstek) – Krulich (46. Jovovič). Trenér: Látal.

Slovan Liberec – FC Zlín 5:3 (2:1)

Branky: 7. Žambůrek, 27. Frýdek z pen., 63. Purzitidis, 78. Červ, 90. Rabušic – 36. Tkáč, 86. Didiba, 90.+4 Vukadinovič z pen. Rozhodčí: Zaoral – Dresler, Kotík – Klíma (video). ŽK: Slončík, Janetzký, Cedidla, Černín, Didiba (všichni Zlín). Diváci: 1052.

Liberec: Bačkovský – Mikula, Chaluš, Purzitidis – Fukala, Červ (83. Varfolomejev), Žambůrek, Preisler (66. Ghali) – Frýdek (66. Višinský), Tupta (76. Horský) – Kulenovič (76. Rabušic). Trenér: Kozel.

Zlín: Dostál – Cedidla, Černín, Didiba, Čelůstka – Bužek (59. Žák), Janetzký – Fantiš (46. Dramé), Tkáč (74. Simerský), Slončík (80. Reiter) – Vukadinovič. Trenér: Červenka.

1. FC Slovácko – Bohemians Praha 1905 5:2 (2:2)

Branky: 2., 53., 64. a 77. Havlík, 34. Daníček z pen. – 23. Hála, 45.+3. Köstl. Rozhodčí: Starý – Hájek, Šimáček – Kocourek (video). ŽK: Reinberk, Cicilia – Prekop, Hála. Diváci: 3379.

Slovácko: Heča – Reinberk, Daníček, Kadlec (84. Hofmann), Doski (84. Kohút) – Trávník, Valenta – Petržela (72. Juroška), Havlík, Holzer (72. Kalabiška) – Cicilia (84. Vecheta). Trenér: Svědík.

Bohemians: Jedlička – Köstl, Hůlka, Vondra, Hybš – Smrž (62. Jánoš), Hrubý – Hála (73. Mužík), Prekop (62. Puškáč), Kovařík (62. Shejbal) – Kozák (84. Beran). Trenér: Veselý.