Generální advokát Soudního dvora Evropské unie Athanasios Rantos přitom ve svém čtvrtečním stanovisku uvedl, že Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) a Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) mají právo blokovat vstup klubů do jimi neschválených soutěží a trestat hráče, kteří tak učiní.
Založení superligy vloni v dubnu oznámilo 12 evropských velkoklubů. Projekt kvůli obrovské vlně odporu nevydržel ani 48 hodin.
I pod hrozbou sankcí od UEFA se od něj poté devět klubů odvrátilo (Manchester United, Liverpool, Manchester City, Chelsea, Tottenham, Arsenal, AC Milán, Inter Milán a Atlético Madrid). Nadále ho oficiálně podporují jen Juventus Turín, Real Madrid a FC Barcelona.
Rantosovo stanovisko má pro velký senát Soudního dvora EU doporučující charakter. Odborník na sportovní právo Jan Exner v rozhovoru s ČTK nicméně řekl, že velký senát se doporučením generálního advokáta řídí ve zhruba 65 procentech případů.
Rozsudek se očekává na jaře příštího roku.
Madridská společnost A22 Sports nadále věří ve vznik vlastní nezávislé soutěže. „Superliga zdaleka není mrtvá,“ citovala Reicharta agentura Reuters. Zdůraznil, že projekt není žádnou elitářskou ligou.
Německý výkonný ředitel rovněž uvedl, že A22 Sports vede dialog se všemi fotbalovými kluby, které nejsou zcela spokojeny s dosavadní podobou evropských pohárů.