Zkuste se vžít do kůže německého fanouška. Koupíte si lístky na semifinále v neochvějném přesvědčení, že ve středu večer uvidíte domácí „die Mannschaft“ v předposledním tažení k vytouženému zlatu. Jenže místo Kroose a spol. se na hřišti prohánějí Španělé, na které máte po čtvrtfinále pořádnou pifku. Je pochopitelné, že si fandění zase tolik neužijete.
Jenže domácí příznivci svůj pocit křivdy ze čtvrtfinálového utkání, ve kterém měl rozhodčí Anthony Taylor upřít Německu penaltu za ruku v pokutovém území, neunesli. Symbolem jejich frustrace se stal Marc Cucurella, muž, jehož balon v prodloužení za stavu 1:1 do horní končetiny trefil.
Kdykoli se Cucurella v semifinálovém duelu s Francií dotkl balonu, z tribun se spustil ohromný pískot a bučení. Levý obránce Chelsea ani nemusel držet balon, stačil jen letmý zásah míče, hlavička – a tribuny se otřásly prudkým projevem nevole.
Cucurella je přitom v celé situaci nevinně, na střelu Musialy nestihl reagovat a ruku stáhnout. Ano, v takovém případě se měla kopat penalta, jenže celé akci nejspíš předcházel drobný ofsajd útočníka Füllkruga. Celá odpovědnost každopádně padá na rozhodčího Anthony Taylora, který neodpískání pokutového kopu nedokázal na hřišti vysvětlit.
Němcům přítomným na semifinálovém mači to ale bylo jedno a Cucurellovi udělali ze zápasu pořádné peklo. Sám hráč po zápase sice prohlásil, že tomu nevěnoval pozornost, ale tak hostilní atmosféra otřese i s ostřílenějšími borci. Vždyť v reprezentaci odehrál teprve svůj devátý zápas, za Španělsko debutoval teprve letos v březnu.
„Posměšky proti Cucurellovi jsou ostudné,“ řekl španělský obránce Dani Vivian. „Nechápu ty lidi, kteří přijdou na stadion, aby pískali a bučeli,“ zastal se svého spoluhráče.