Vacka na Vueltě přibrzdil pád. Střetl se s divákem, přesto je celkově třetí

Belgický cyklista Wout van Aert je po druhé etapě novým lídrem Vuelty. Do čela průběžného pořadí se dostal po dnešním druhém místě v hromadném spurtu, který pro sebe rozhodl Australan Kaden Groves. Český jezdec Pavel Bittner dospurtoval šestý.

Další český debutant na Grand Tour Mathias Vacek měl v závěru pád zřejmě po kolizi s diváky, přesto dojel v hlavním poli na 44. místě ve stejném čase jako vítěz. V průběžném pořadí klesl z druhého na třetí místo.

Uhájil ale bílý dres pro nejlepšího mladého jezdce, který oblékl po druhém místě v úvodní časovce.

Groves vybojoval ve 194 km dlouhé etapě 17. vítězství v kariéře. Vavřínu se dočkal po takřka ročním čekání, naposledy vyhrál v závěru loňské Vuelty.

Van Aertovi, jenž byl v sobotní časovce třetí za Vackem, stačily bonifikační sekundy za druhé místo k zisku červeného dresu lídra. Třetí dnes dospurtoval Corbin Strong z Nového Zélandu.

Vacek skončil na zemi zhruba 23 km před cílem a nabral ztrátu přes 40 sekund. Stíhací jízdou se ale po necelých deseti kilometrech dokázal vrátit do pelotonu. Do závěrečnému spurtu už se ale jezdec stáje Lidl-Trek nezapojil.

V celkovém pořadí zaostává za Van Aertem o pět sekund. Druhý je vítěz zahajovací časovky Američan Brandon McNulty, který ztrácí na lídra tři sekundy.

Bittner z týmu dsm-firmenich PostNL figuruje na 55. příčce s odstupem 1:12 na Van Aerta.