Vejmelka odpověděl na nulu rivala: proti San Jose nepustil jedinou střelu

Český hokejový brankář Karel Vejmelka 28 zákroky pomohl Arizoně k výhře 2:0 nad Buffalem a udržel první nulu v sezoně.

Arizona neinaksovala podruhé za sebou. Proti San Jose čisté konto vychytal Connor Ingram a v duelu s Buffalem na něj navázal Vejmelka. Český gólman zlikvidoval 28 střel a došel si pro pátou nulu v NHL. Rodák z Třebíče navíc utnul nelichotivou bilanci osmi proher za sebou. Výhry se dočkal téměř po dvou měsících.

Kromě Vejmelky se pod vítězství Coyotes podepsali Clayton Keller a Liam O’Brien. Keller ve 36. minutě otevřel skóre a O’Brien ve třetí třetině přidal gólovou pojistku. Arizona udržela v tabulce Západní konference osmou příčku. Buffalo je na Východě čtrnácté.

Obránce David Jiříček asistoval u prohry Columbusu s New Jersey 3:6 a poprvé v NHL bodoval ve dvou zápasech za sebou.

Jiříček svůj osmý bod v sezoně vydoloval v 59. minutě zápasu s New Jersey, kdy se podílel na kontaktní brance Alexandrea Texiera na 3:5. Naděje Columbusu na zdramatizování zápasu však trvala pouze 15 sekund. Nejproduktivnější hráč New Jersey Jack Hughes trefil odkrytou branku a třetím gólem v zápas uzavřel skóre na konečných 6:3.

Devils si došli pro osmou výhru z posledních deseti zápasů a v tabulce Východní konference se posunuli na deváté místo bod za osmý Detroit. Columbus ztratil pátý ze sedmi duelů a je předposlední.

Po dvou výhrách zaváhali hokejisté Dallasu. Stars v St. Louis vedli 2:0, o náskok ale přišli a padli 3:4 v prodloužení. Faksa připravil branku na 2:0, stejně jako Jiříček bodoval podruhé za sebou a vylepšil svou bilanci na dva góly a čtyři asistence.

Výsledky NHL:

Minnesota – Vancouver 2:1 po sam. nájezdech, Boston – NY Rangers 1:2 v prodl., Toronto – Pittsburgh 7:0, Montreal – NY Islanders 5:3, Philadelphia – Detroit 1:0, Columbus – New Jersey 3:6, St. Louis – Dallas 4:3 v prodl., Nashville – Washington 3:1, Arizona – Buffalo 2:0, Winnipeg – Colorado 6:2, Calgary – Tampa Bay 4:2, Edmonton – Florida 1:5, Seattle – Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech.