Vladař vychytal v NHL bod, Jiříček si v prvním startu sezony připsal přihrávku

Daniel Vladař přispěl v NHL hokejistům Calgary 21 zákroky k zisku bodu za prohru 1:2 v prodloužení na ledě Seattlu a byl zvolen třetí hvězdou zápasu. Z českých hráčů bodoval v sobotním programu pouze David Jiříček, který si připsal přihrávku při porážce Columbusu 1:3 s Minnesotou.

Vladař si připsal výhry v Edmontonu (4:1) i Vancouveru (6:5 v prodloužení) a také ve třetím startu sezony držel Calgary ve hře o vítězství. V Seattlu, který v předchozích dvou zápasech nasázel třináct gólů, inkasoval v základní hrací době jen jednou.

V přesilové hře pět na tři jej překonal ve 33. minutě Chandler Stephenson střelou bez přípravy z pravého kruhu a vyrovnal na 1:1. Prodloužení rozhodl už po 47 sekundách Jordan Eberle švihem z mezikruží.

Další čeští gólmani plnili v sobotním programu NHL roli náhradníků. Petr Mrázek při prohře Chicaga 2:4 s Buffalem. Karel Vejmelka kryl záda Colinu Ingramovi, který přispěl 22 zákroky k vítězství Utahu 2:1 v prodloužení nad Bostonem.

Rozhodující gól vstřelil Michael Kesselring těsně po konci přesilové hry, přičemž David Pastrňák se po vypršení svého trestu nestihnul zapojit do hry.

Jiříček se v předchozích utkáních nevešel do sestavy a v prvním utkání sezony strávil na ledě zhruba jedenáct a půl minuty. Při gólu zastavil na obranné modré čáře akci Minnesoty a z následného protiútoku připravil Jegor Činachov v 59. minutě o čisté konto Filipa Gustavssona, první hvězdu utkání.

Wild získali klíčový náskok v úvodu třetí třetiny, kdy po akcích Kirilla Kaprizova (1+1) odskočili na 3:0.

NHL:

Ottawa – Tampa Bay 5:4, Nashville – Detroit 2:5, Dallas – Edmonton 4:1, Florida – Vegas 4:3 v prodl., Toronto – New York Rangers 1:4, New Jersey – Washington 5:6 v prodl., New York Islanders – Montreal 4:3 po sam. nájezdech, Philadelphia – Vancouver 0:3, Columbus – Minnesota 1:3, St. Louis – Carolina 4:3, Chicago – Buffalo 2:4, Utah – Boston 2:1 v prodl., Seattle – Calgary 2:1 v prodl.