Volnou desítku na MS dle očekávání ovládla Johaugová, Razýmové závod nevyšel

Nejlepší české běžkyni na lyžích Kateřině Razýmové závod na 10 kilometrů volnou technikou na mistrovství světa nevyšel. Místo útoku na elitní desítku obsadila až 25. příčku. Předčila ji i reprezentační kolegyně Kateřina Janatová, která skončila jednadvacátá. Po vítězství ve skiatlonu získala v Oberstdorfu druhé zlato favorizovaná Norka Therese Johaugová a má už dvanáctý titul mistryně světa.

Razýmová na konci ledna skončila na volné desítce devátá v závodě Světového poháru ve Falunu, kde byla kompletní konkurence, a dnešní závod měl být její nejsilnější disciplínou na MS. To se ale nepotvrdilo a po 14. místě ve skiatlonu se umístila tentokrát až ve třetí desítce.

Johaugová potvrdila, že na mistrovství světa vládne distančním závodům. Předloni v Seefeldu ovládla všechny tři a druhý krok k tomu udělala i v Oberstdorfu. Triumfovala s náskokem více než 54 sekund před Fridou Karlssonovou. Bronz získala další Švédka Ebba Anderssonová. Stejné pořadí na stupních vítězů bylo i v sobotním skiatlonu.