Vondroušová v Dauhá nestačila na Pavljučenkovovou, dohrála i Siniaková

Tenistka Markéta Vondroušová dohrála v Dauhá ve 3. kole. Úřadující wimbledonská šampionka podlehla 5:7 a 3:6 Rusce Anastasiji Pavljučenkovové. Kateřina Siniaková prohrála s Danielle Collinsovou z USA. Bývalé světové sedmičce podlehla 4:6 a 3:6.

Vondroušová přitom do zápasu vstoupila dobře a ujala se vedení 3:1, pak ale ztratila čtyři gamy za sebou. Dokázala srovnat, za stavu 5:6 však osmá hráčka světa potřetí přišla o podání a první sadu získala Pavljučenkovová.

Ve druhém setu už čtyřiadvacetiletá Češka na soupeřku nestačila. Pavljučenkovová si vypracovala náskok 4:1 a zápas dotáhla k vítězství. Vondroušová s aktuálně 32. hráčkou žebříčku prohrála poprvé, v předchozích dvou zápasech v roce 2021 s ní neztratila ani set.

Dvaatřicetiletá Pavljučenkovová může mít českou soupeřku i ve čtvrtfinále. Siniaková, která ve druhém kole zaskočila světovou trojku Cori Gauffovou, musí nejprve porazit další Američanku Danielle Collinsovou.

V Dauhá dnes bude ve třetím kole k vidění také český souboj mezi bývalou světovou jedničkou Karolínou Plíškovou a o dvanáct let mladší Lindou Noskovou. Vítězka ve čtvrtfinále narazí buď na Lesju Curenkovou z Ukrajiny, nebo Japonku Naomi Ósakaovou.