Voráček zařídil v prodloužení výhru Philadelphie. Vaněček má první nulu v kariéře

Český hokejový útočník Jakub Voráček gólem v prodloužení rozhodl o výhře Philadelphie na ledě New York Rangers 5:4. Kladenský odchovanec v pondělním utkání také dvakrát asistoval a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Flyers vstoupili do souboje v Madison Square Garden lépe než domácí a po šesti minutách vedli o dvě branky.

Rangers odpověděli ve druhé části, kdy třemi góly v řadě skóre otočili. Na vedoucí branku Newyorčanů přihrál rozjetému Julienu Gauthierovi Filip Chytil.

Ve 39. minutě se poprvé o slovo přihlásil Voráček, který rozehrál přesilovkovou akci, na jejímž konci stál úspěšný střelec Joel Farabee.

Flyers dokázali odpovědět i na druhý vedoucí gól Rangers a opět u toho byl jednatřicetiletý český útočník. Na začátku čtyřminutové přesilovky předvedli s Claudem Girouxem parádní souhru, na jejímž konci Voráček našel povedenou nahrávkou svého parťáka před odkrytou brankou a vybídl ho ke snadnému srovnání na 4:4.

V prodloužení využil český reprezentant riskantní rozehrávky brankáře domácích Keitha Kinkaida, obral o puk Artěmije Panarina a forhendovým blafákem rozhodl o výhře Philadelphie.

Vítězná branka Jakuba Voráčka v prodloužení:

Brankář Washingtonu Vítek Vaněček vynuloval v Buffalu domácí Sabres a připsal si po vítězství 6:0 první čisté konto v NHL.

Gólové nahrávky Dominika Kubalíka, Davida Kämpfa (oba Chicago) a Davida Pastrňáka (Boston) k výhrám jejich týmů nepomohly.

Výsledky NHL:

NY Rangers – Philadelphia 4:5 v prodl. (0:2, 3:1, 1:1 – 0:1)

Branky: 29. Panarin, 31. Blackwell, 36. Gauthier (Chytil), 43. Rooney – 4. J. van Riemsdyk, 6. Provorov, 39. Farabee (Voráček), 45. Giroux (Voráček), 64. Voráček. Střely na branku: 24:30. Diváci: 1639 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Panarin (NY Rangers), 3. Farabee (Philadelphia).

Tampa Bay – Nashville 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky: 51. Stamkos – 24. Tolvanen, 30. Arvidsson, 32. Järnkrok, 60. Ekholm. Střely na branku: 39:26. Diváci: 3800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Järnkrok, 2. Rinne (oba Nashville), 3. Gourde (Tampa Bay).

Florida – Chicago 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)

Branky: 19. Tippett, 35. Ekblad, 36. Forsling, 54. Barkov, 59. Verhaeghe, 60. Wennberg – 11. P. Kane (Kämpf), 31. Kurashev, 34. Hagel (D. Kubalík). Střely na branku: 36:29. Diváci: 4512 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Forsling, 3. Bobrovskij (všichni Florida).

Pittsburgh – Boston 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 17. Rodrigues, 19. Crosby, 32. Malkin, 60. Guentzel – 7. Grzelcyk (Pastrňák). Střely na branku: 26:43. Diváci: 2800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Jarry, 3. Crosby (všichni Pittsburgh).

Buffalo – Washington 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)

Branky: 19. Kuzněcov, 23. Bäckström, 26. Pánik, 36. Sprong, 47. Hathaway, 57. Ovečkin. Střely na branku: 23:30. Vaněček za Washington odchytal celý zápas, z 23 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Schultz, 3. Orlov (všichni Washington).

Winnipeg – Montreal 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 29. a 46. Connor – 40. a 60. Toffoli, 5. Kotkaniemi, 26. J. Anderson. Střely na branku: 36:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli (Montreal), 2. Connor (Winnipeg), 3. Price (Montreal).

Calgary – Edmonton 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)

Branky: 26. Dubé, 29. E. Lindholm, 34. Mangiapane, 47. Hanifin – 30. A. Larsson, 38. J. Archibald, 46. Draisaitl. Střely na branku: 27:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Bäcklund, 2. Mangiapane, 3. E. Lindholm (všichni Calgary).

Ottawa – Vancouver 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 – 0:1)

Branky: 24. Norris, 58. White – 11. Hawryluk, 19. Pearson, 62. J.T. Miller. Střely na branku: 46:28. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Demko (Vancouver), 2. Daccord (Ottawa), 3. J.T. Miller (Vancouver).

Vegas – San Jose 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 9. Pacioretty, 42. Mark Stone – 55. Meier. Střely na branku: 36:24. Diváci 3473 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury, 2. Pacioretty, 3. Mark Stone (všichni Vegas).

1. Vegas 26 19 1 6 85:57 39
2. Minnesota 26 17 1 8 83:64 35
3. Colorado 26 16 2 8 78:60 34
4. St. Louis 28 14 5 9 88:92 33
5. Los Angeles 27 11 6 10 79:78 28
6. Arizona 28 12 4 12 70:85 28
7. San Jose 26 11 3 12 76:91 25
8. Anaheim 29 8 6 15 63:95 22