West Ham neudržel proti Arsenalu vedení 3:0

Defenzivní záložník fotbalistů West Hamu Tomáš Souček v 29. kole anglické ligy proti Arsenalu zaznamenal gól i vlastní branku. Jeho tým nakonec v londýnském derby pouze remizoval 3:3, přestože vedl o tři góly. Do vlastní sítě se trefil i jeho spoluhráč Craig Dawson.

„Kladiváři“ začali skvěle a mezi 15. a 17. minutou se mezi střelce zapsali Lingard a Bowen. Čtvrt hodiny po něm se z gólu radoval Souček, který před brankou tečoval Antoniovu hlavičku, na niž mu nahrál obránce Vladimír Coufal.

Souček se v Premier League prosadil po šesti zápasech a devátou trefou v sezoně potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce. V 38. minutě se však podílel na snížení hostů, když tečoval Lacazetteovu ránu z vápna.

Český reprezentant se stal prvním hráčem West Hamu od listopadu 1998, který si v domácím utkání Premier League připsal gól i vlastní branku. Tehdy se to v duelu s Leicesterem „povedlo“ Franku Lampardovi.

V 61. minutě srazil Chambersův centr za záda brankáře Fabiaňského Dawson, který skóroval do vlastní sítě ve druhém kole po sobě. Dva vlastní góly v utkání anglické ligy naposledy zaznamenala Swansea v lednu 2017 rovněž proti Arsenalu.

V 82. minutě smazal ztrátu Lacazette. „Kanonýři“, kteří se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají s pražskou Slavií, poskočili na deváté místo. West Ham promarnil možnost bodově se dotáhnout na čtvrtou Chelsea a kvůli třetí ztrátě z posledních čtyř kol zůstal pátý.

Tomáš Souček po zápase s Arsenalem | Foto: Reuters

Anglická fotbalová liga:

29. kolo: West Ham United – Arsenal 3:3 (15. Lingard, 17. Bowen, 32. Souček – 38. vlastní Souček, 61. vlastní Dawson, 82. Lacazette).

18. kolo: 20:30 Aston Villa – Tottenham.