Z 0:3 na 6:3. Plíšková se blýskla parádním obratem, ve druhém setu předvedla další

Tenistka Karolína Plíšková v prvním kole turnaje v Dubaji porazila 6:3, 7:5 Čang Šuaj z Číny. V prvním setu přitom prohrávala už 0:3.

Jednatřicetiletá Plíšková v sobotu odstoupila z turnaje v Dauhá před semifinále se světovou jedničkou Igou Šwiatekovou z Polska kvůli zranění zad.

I v Dubaji se rozjížděla pomalu. Prohrávala už 0:3, ale pak skóre šesti gemy za sebou otočila.

I ve druhé sadě Plíšková jako první ztratila servis a Čang Šuaj se ujala vedení 5:3.

Aktuálně 36. hráčka světa a vítězka nedávného turnaje v Kluži však předvedla další obrat.

Získala čtyři gemy v řadě a čínskou soupeřku porazila i v devátém vzájemném zápase.

Další soupeřkou bývalé světové jedničky bude Američanka Ashlyn Kruegerová.

Vypadla naopak Marie Bouzková, která prohrála 4:6, 3:6 s Anastasií Pavljučenkovovou z Ruska a potvrdila, že se jí v poslední době nedaří

Do nové sezony sice vstoupila čtvrtfinálovou účastí v Aucklandu, na pěti následujících turnajích ale nepřešla ani jednou přes druhé kolo.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 3,211.715 dolarů):

Dvouhra – 1. kolo: Plíšková (ČR) – Čang Šuaj (Čína) 6:3, 7:5, Pavljučenkovová (Rus.) – Bouzková (ČR) 6:4, 6:3, Potapovová (Rus.) – Ču Lin (Čína) 4:6, 6:2, 6:4, Fernandezová (Kan.) – Peraová (USA) 6:3, 6:2, Azarenková (Běl.) – Rusová (Niz.) 6:2, 6:4, Martičová (Chorv.) – Dolehideová (USA) 6:4, 7:6 (7:4).