Zahraniční ligy: Barák završil gólem kanonádu Fiorentiny proti nováčkovi z Frosinone

Fotbalisté Fiorentiny porazili nováčka italské ligy Frosinone 5:1. Svým prvním ligovém gólem v sezoně pomohl ke kanonádě i Antonín Barák.

Serie A

Hráči Fiorentiny rozdrtili ve 24. kole italské ligy nováčka Frosinone 5:1. Od začátku roku vyhráli poprvé po čtyřech zápasech a v neúplné tabulce se posunuli na šesté místo. Antonín Barák vyběhl na hřiště až na posledních osm minut, ale ještě stihl přispět ke kanonádě svým prvním ligovým gólem v této sezoně.

Skvěle se uvedl bývalý reprezentační útočník Belotti, který přišel do Florencie na konci ledna na hostování z AS Řím. Nastoupil poprvé v základní sestavě a potřeboval jen 16 minut na vedoucí gól.

Někdejší obávaný střelec s více než stovkou branek v Serii A se v Římě trápil, za půldruhého roku se trefil jen třikrát a doufá, že se mu ve Fiorentině podaří restartovat kariéru, v níž nechybí zlato z mistrovství Evropy v roce 2021.

Druhý gól přidal už o tři minuty později Francouz Ikoné. Argentinec Martínez pak po rohovém kopu poslal hlavičku do břevna, míč se sice odrazil zpět do pole, ale Jestřábí oko ho vidělo už za čarou. Po změně stran se mezi střelce zapsal další Argentinec González. Mazzitelli z přímého kopu odrazem od zdi jen zmírnil porážku.

Barák od konce prosince sbírá starty v Serii A jen po minutách. V závěru utkání zasáhl hlavou nepovedený odkop obrany hostů a pátým gólem zpečetil nejvyšší ligovou výhru Fiorentiny v této sezoně. Frosinone bylo snadným soustem, venku získalo ve 12 zápasech jen tři body za remízy.

Italská fotbalová liga – 24. kolo:

Fiorentina – Frosinone 5:1 (16. Belotti, 19, Ikoné, 43. Martínez, 53. González, 85. Barák – 66. Mazzitelli),

15:00 Boloňa – Lecce, Monza – Hellas Verona,

18:00 FC Janov – Bergamo,

20:45 AC Milán – Neapol.