Zahraniční ligy: West Ham porazil United po kontroverzní penaltě

Fotbalisté Crystal Palace zdolali v londýnském derby Tottenham 1:0 a až v 9. kole Premier League oslavili první vítězství v sezoně. Chelsea po výhře nad Newcastlem 2:1 postoupila v neúplné tabulce na čtvrté místo a West Ham porazil Manchester United 2:1 díky penaltě v nastavení. Kolo zakončí večerní šlágr mezi Arsenalem a Liverpoolem.

Crystal Palace prožil nejhorší start do sezony od roku 1992, kdy z nejvyšší soutěže sestoupil. S pěti vstřelenými góly měl nejslabší útok a média už spekulovala o tom, kdo nahradí rakouského trenéra Olivera Glasnera.

Naopak „Kohouti“ měli střeleckou formu a v posledních čtyřech kolech nasázeli soupeřům 12 branek. Dnešní zápas však měl jen jediného střelce a tím byl po půlhodině hry Francouz Mateta ve službách domácích. Před vyšší porážkou hosty zachránil italský brankář Vicario.

Španělský trenér West Hamu Lopetegui udělal po debaklu 1:4 na Tottenhamu pět změn v sestavě včetně místa brankáře, kde Francouze Areolu nahradil Polák Fabiaňski. Na lavičku posadil i Tomáše Součka, Vladimír Coufal tam už začíná pravidelně. Souček po bezbrankovém poločase vystřídal Brazilce Paquetu, ale hrdinou zápasu byl jiný náhradník.

Nizozemec Summerville slavil svůj první ligový gól svlečeným dresem a ani žlutá karta mu nevadila. Brazilec Casemiro sice přesnou hlavičkou vyrovnal, ale ve druhé minutě nastavení proměnil Bowen po sporném faulu pokutový kop a „Kladiváři“ zdolali Manchester United doma potřetí za sebou.

Chelsea dopravila míč do sítě už po čtyřech minutách, ale Palmer ale se ze svého sedmého ligového gólu radoval jen chvíli, než ho zrušil videorozhodčí pro ofsajd. Na gól domácího Jacksona odpověděl Švéd Isak, ale Palmer se po změně stran přece jen dočkal regulérní branky. V závěru ještě rozhodčí nařídil proti hostům penaltu, ale po zhlédnutí videa ji odvolal.

Aktualizujeme

Anglická fotbalová liga – 9. kolo:

Crystal Palace – Tottenham 1:0 (31. Mateta), Chelsea – Newcastle 2:1 (18. Jackson, 47. Palmer – 32. Isak), West Ham – Manchester United 2:1 (74. Summerville, 90.+2 Bowen z pen. – 81. Casemiro),

17:30 Arsenal – Liverpool.